XIX Niedziela Zwykła – 9 sierpień 2020

Wiara przypomina chodzenie po wodzie. Jeśli człowiek zaufa całkowicie Bogu, wtedy rzeczy po ludzku niemożliwe stają się możliwe. Często jesteśmy słabi jak Piotr, chcemy dokonywać rzeczy niezwykłych, ale wciąż za bardzo liczymy na siebie, za mało na Boga. Powtórzmy więc dzisiaj z ufnością za św. Piotrem: Panie pozwól mi przyjść do Ciebie. Chrześcijanin musi ciągle przychodzić do źródła Bożej łaski i miłości, aby czerpać jak najwięcej potrzebnych nadprzyrodzonych łask i darów do odpowiedzialnego budowania jedności w domu, sąsiedztwie, w parafii.

W lipcu i sierpniu – nie ma Mszy św. w czwartek o 18.00 i w piątek o 7.00.

Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach. Powróćmy odważnie do naszych świątyń – z zachowaniem wszelkich zarządzeń /maseczki, odległość, na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki/Pan Jezus czeka na każdego!!!!!!.

Tylko Msza św. o 11.30 jest transmitowana przez nasz parafialny facebook.

Duchowo i modlitewnie łączmy się przez te dni z wszystkimi pielgrzymami.

W poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

We wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

W czwartek – ŚWIĘTO NMP KALWARYJSKIEJ.

W piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika – patrona Służby Liturgicznej.

W sobotę – 15 sierpnia – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP.

Msze św. jak w każdą niedzielę – o 8.00, 10.00, 11.30, 16.15. Na każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów i ziół. Tajemnica Wniebowzięcia NMP ukazuje nam sens oddawania czci świętym. Nie tylko są oni pośrednikami na naszej drodze do Boga. W osobie Matki Chrystusa w szczególny sposób dostrzegamy konieczność naśladowania świętych. Maryja przez to, że została wzięta do nieba – pokazała nam drogę – nasza ojczyzna jest w niebie.

Niech Królowa Wniebowzięta i nasi święci patronowie pomogą nam trwać w trzeźwości. Nie bójmy się podejmować trudów i wyrzeczeń. Umiejmy powiedzieć „nie” złym alkoholowym obyczajom – dajmy dobry przykład.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Maksymilianom składamy szczere życzenia – wielu potrzebnych łask.

Zachęcamy do poczytania prasy katolickiej, dobrej książki religijnej – nie bójmy się ubogacać naszego ducha.

„Bóg zapłać” za wszelką troskę o naszą parafię, szczególnie za kwiaty i sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę. Za wszystkich dobrodziejów i darczyńców naszej parafii szczerze się módlmy.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w tym tygodniu wyjątkowo w piątek od 8.30.

Módlmy się wytrwale o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świeta odmawiajmy z kapłanami różaniec codziennie o 20.30.  Zgodnie z Tradycją Kościoła śpiewamy w naszej świątyni suplikacje „Święty Boże, … Od powietrza, epidemii, głodu, ognia i wojny oraz wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

Niech NMP – Wniebowzięta – wyprosi nam wszystkim łaskę prawdziwej odpowiedzialności za swoje powołanie do świętości, za swoją godność – niech towarzyszy nam myśl Heinricha Pestalozziego:

„ Najprostszą i najkrótszą drogą do nieba

jest solidne wypełnianie swoich obowiązków na ziemi”.