Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 4 kwiecień 2021.

Razem z całym Kościołem ogłaszamy światu radość Zmartwychwstania Chrystusa. Alleluja – Jezus żyje – radujmy się!. Prawda o zmartwychwstaniu Chrystusa jest najgłębszym fundamentem, na którym opiera się nasza chrześcijańska wiara. W dzisiejszą uroczystość powtarzamy z wiarą: „Nie umrę, ale żył będę i głosił dzieła Pana – Alleluja. W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy!” Bądźmy wszędzie świadkami paschalnej radości i chrześcijańskiej nadziei na ostateczne pokonanie wszelkiego zła tego świata.

Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami rządu – wszystkie Msze św. i nabożeństwa są odprawiane z udziałem wiernych -/obowiązkowo maseczki, odległość,  na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do  ręki – i w naszym kościele może być tylko 1 osoba/20m2!!!!!!!!!!!!!! – a więc w naszej świątyni maksymalnie około 40 osób!!!!!!! – pozostali uczestniczą we Mszy i nabożeństwach na zewnątrz świątyni!!! – prosimy wszystkich o pokorne zrozumienie. Jeśli pojawią się nowe zarządzenia, dotyczące zgromadzeń religijnych, należy się do nich dostosować.

Msze św. w Niedzielę Wielkanocną : 8.00, 10.00, 11.30, 13.00!!!!!!!!!!!!, 16.15.

W Poniedziałek Wielkanocny – 8.00, 10.00, 11.30, 13.00!!!!!!!!!!!!!!!, 16.15. Odpust przenosimy na czas stosowny.

Msze św. w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny o 8.00, 10.00 i 11.30 – będą transmitowane przez nasz parafialny facebook.

W piątek o 18.45 – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

W przyszłą Niedzielę Bożego Miłosierdzia na każdej Mszy św. zawierzymy siebie, nasze rodziny, parafię i świat Bożemu miłosierdziu, błagając o moc Bożej miłości i ustanie epidemii – ufając wstawiennictwu św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny. Msze św. w Niedzielę Miłosierdzia: 8.00, 10.00, 11.30, 13.00!!!!!!!!!!!!, 16.15.

Prosimy o solidarność i pomoc osobom starszym i potrzebującym. Prosimy wszystkich ludzi wierzących o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami, a także o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas.  Módlmy się o zdrowie dla chorych, dla tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb porządkowych i sanitarnych. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii. Zgodnie z Tradycją Kościoła śpiewamy w naszej świątyni suplikacje „Święty Boże, … Od powietrza epidemii, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie”.

Wielkie „Bóg zapłać” za odpowiedzialne przestrzeganie zarządzeń, za każde poświęcenie, za szczerą modlitwę, naszym pszczelarzom za nowy paschał, za piękne kwiaty, za trud przygotowania i rozwiezienie paczek, za sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni do Świąt Wielkanocnych oraz za każdą złożoną ofiarę na konto na potrzeby parafii i pomoc ofiarom epidemii.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Jeszcze raz składamy wszystkim, parafianom i każdemu osobiście najserdeczniejsze życzenia – obfitych łask od Zmartwychwstałego Pana, nadziei pokonania epidemii i smacznego „święconego”:

„Dziś Jezus Chrystus z grobu wstał,

Nam zmartwychwstania przykład dał; Radujmy się, Alleluja!”.