II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 11 kwiecień 2021.

W duchu chrześcijańskiej radości przeżywamy w trudnym czasie doświadczeń Święto Miłosierdzia Bożego. Liturgia Słowa prowadzi nas na spotkanie ze świadkami Zmartwychwstałego. Pan prawdziwie zmartwychwstał i jest z nami – pragnie ogarnąć nas łaską swego nieogarnionego miłosierdzia. Zmartwychwstały Chrystus pokazuje św. Tomaszowi swoje rany, przebacza niewiarę, daje kolejną szansę. Miłosierdzie Boże nigdy nikogo nie odtrąca, wierzy w wątpiących, pozyskuje niedowiarków. Wszyscy odtrąceni, pominięci, zniewoleni mogą w naznaczonym ranami Chrystusie zobaczyć swój obraz. Dotykając ran Jezusa odzyskują godność, wchodzą na drogę do nieba.

Wielbiąc dziś Miłosiernego Boga chcemy jednoczyć się  z naszymi cierpiącymi i potrzebującymi braćmi. Pożywając Ciało Pańskie powtarzamy za św. Tomaszem: Pan mój i Bóg mój!. Świadomość naszych grzechów niech skłania nas do wychwalania Bożego Miłosierdzia: „Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny” – „Jezu, ufam Tobie”.

Na każdej Mszy św. wielbiąc i adorując Miłosiernego Boga zawierzamy siebie, nasze rodziny, parafię i świat Bożemu miłosierdziu ufając wstawiennictwu św. Jana Pawła i św. Siostry Faustyny.

Dziś o 15.30 –  Koronka do Bożego Miłosierdzia –– z prośbą, abyśmy wydawali dobre owoce przebaczającego miłosierdzia, o ratunek dla świata i ustanie epidemii. Odmawiajmy często Koronkę do Bożego Miłosierdzia – szczególnie dziś o 15.00 w Godzinie Miłosierdzia.

Dziś rozpoczyna się kolejny Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. Msze św.: o 8.00, 10.00, 11.30, 13.00!!!!!!!!!!!!, 16.15.  Msze św. o 8.00, 10.00 i 11.30 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook.

Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami rządu – wszystkie Msze św. i nabożeństwa są odprawiane z udziałem wiernych -/obowiązkowo maseczki, odległość,  na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do  ręki – i w naszym kościele może być tylko 1 osoba/20m2!!!!!!!!!!!!!! – a więc w naszej świątyni maksymalnie około 40 osób!!!!!!! – pozostali uczestniczą we Mszy i nabożeństwach na zewnątrz świątyni!!! – prosimy wszystkich o pokorne zrozumienie.

W środę – 14.IV 2021 r. obchodzić będziemy ustanowione przez Sejm RP Święto Chrztu Polski. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny oraz wywieśmy flagę watykańską i państwową.

W piątek – III. miesiąca – po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne do 19.00.

W piątek – 16.IV – o 19.15!!!!!!!!!!!!! – spotkanie rodziców i kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

W sobotę – III. miesiąca – rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na adorację o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą Niedzielę Narodowego Czytania Pisma św. rozpoczyna się XIII Tydzień Biblijny. Msze w o 8.00, 10.00, 11.30 i 16.15 – nie będzie już Mszy św. o 13.00!!!!. Transmitujemy Mszę św. o 11.30.

Módlmy się o wygaśnięcie epidemii Zgodnie z Tradycją Kościoła śpiewamy w naszej świątyni suplikacje „Święty Boże, … Od powietrza epidemii, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie”.

Wielkie „Bóg zapłać” za odpowiedzialne przestrzeganie zarządzeń, za każde poświęcenie, za szczerą modlitwę, za sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę na konto na potrzeby parafii i pomoc ofiarom epidemii.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Wszystkim składamy pełne ufności i nadziei życzenia, byśmy z ufnością i obficie korzystali z daru Bożego miłosierdzia pokonującego wszelkie zło tego świata – dedykując słowa Jezusa do Siostry Faustyny:

„Kto ufa Miłosierdziu Mojemu, nie zginie,

bo wszystkie jego sprawy moimi są”.

AKT ZAWIERZENIA ŚWIATA BOŻEMU MIŁOSIERDZIU

Boże, Ojcze miłosierny, który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie, i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu, Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka. Pochyl się nad nami grzesznymi, ulecz naszą słabość, przezwycięż wszelkie zło, pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi doświadczyć Twojego miłosierdzia, aby w Tobie, trójjedyny Boże, zawsze odnajdywali źródło nadziei. Ojcze przedwieczny,dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna, miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.