IV Niedziela Wielkanocna – 25. 04. 2021.

„Ja jestem Dobrym Pasterzem i znam owce moje. Przyszedłem po to, aby owce miały życie” – To zapewnienie Chrystusa, który zna nas po imieniu i troszczy się o każdego z nas. Chce być z każdym i w każdym z nas. Przeżywana niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna 58 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Dziękując za powołanych do służby Bożej módlmy się dziś gorąco o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii.

Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami rządu – wszystkie Msze św. i nabożeństwa są odprawiane z udziałem wiernych -/obowiązkowo maseczki, odległość,  na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do  ręki – i w naszym kościele może być tylko 1 osoba/20m2!!!!!!!!!!!!!! – a więc w naszej świątyni maksymalnie około 40 osób!!!!!!! – pozostali uczestniczą we Mszy i nabożeństwach na zewnątrz świątyni!!! – prosimy wszystkich o pokorne zrozumienie. Transmitujemy Mszę św. o 11.30.

W dzisiejszą niedzielę powołań gościmy w naszej parafii kleryków Wyższego Seminarium Duchownego, którzy głoszą Słowo Boże i razem z nami modlą się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o 10.00 – spotkanie kleryków z kandydatami do bierzmowania z klas VI, VII i VIII a po Mszy św. o 11.30 – ze Służbą Liturgiczną.

W środę – święto św. Katarzyny ze Sjeny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy – rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

W środę – o 16.00 – spotkanie rodziców i próba dzieci przystępujących do I Komunii św. 2.V.

W piątek – pierwsze nabożeństwo majowe z procesją o 17.30. Prosimy o udział: małe dzieci do sypania kwiatów, niosących świece, feretrony i chorągwie. Rozpoczynamy piękny miesiąc maryjny. O 18.45 – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

 W I sobotę – 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika –nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec połączony z majówką i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca.

Również w sobotę – Spowiedź św. dzieci pierwszokomunijnych o 8.00.

W przyszłą niedzielę – część dzieci klas III przystąpi po raz pierwszy do Komunii św. na Mszy św. o 13.00!!!!.

Już dziś wszystkich naszych jubilatów, czyli przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 23.V. o godz. 11.30.

Módlmy się o wygaśnięcie epidemii.  Zgodnie z Tradycją Kościoła śpiewajmy często suplikacje „Święty Boże, … Od powietrza epidemii, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie”.

Wielkie „Bóg zapłać” za odpowiedzialne przestrzeganie zarządzeń, za każde poświęcenie, za szczerą modlitwę, za pomoc potrzebującym, za sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę na tacę lub konto – na potrzeby parafii i pomoc ofiarom epidemii.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni na I Komunię w sobotę – wyjątkowo od 9.00 – bardzo prosimy o pomoc, szczególnie rodziców dzieci I-Komunijnych.

Modląc się dziś o powołania do służby Bożej – każdemu z osobna życzymy dużo Bożej radości w realizowaniu swojego powołania mimo tylu przeszkód – dedykując zachętę świętego Jana Pawła II:

„Wypłyń na głębię„ – swoich możliwości.

MODLITWA JANA PAWŁA II – O POWOŁANIA

Jezu, Dobry Pasterzu, wzbudź we wszystkich wspólnotach parafialnych powołania do kapłaństwa, do zakonów męskich i żeńskich, do świeckiego życia konsekrowanego i misyjnego, wedle potrzeb całego świata, który Ty miłujesz i pragniesz zbawić. Tobie zawierzamy w szczególności naszą wspólnotę, stwórz w nas taki klimat duchowy, jaki panował wśród pierwszych chrześcijan; abyśmy stali się wieczernikiem modlitwy i pełnego miłości przyjęcia Ducha Świętego oraz Jego Darów. Wspieraj naszych pasterzy i wszystkie osoby konsekrowane. Kieruj krokami tych, którzy wspaniałomyślnie odpowiedzieli na Twoje wezwanie i przygotowują się do przyjęcia święceń albo ślubów opartych na radach ewangelicznych. Wejrzyj z miłością na tylu pełnych gotowości młodych ludzi i wezwij ich do tego, aby poszli za Tobą. Zawierzając te wielkie sprawy Twojego Serca możnemu wstawiennictwu Maryi, która jest Matką i wzorem wszystkich powołań, prosimy Ciebie o podtrzymanie naszej wiary, w przekonaniu, że Ojciec wysłucha nas, gdy modlimy się o to, o co Ty sam kazałeś nam prosić. Amen.