V Niedziela Wielkanocna – 02. 05. 2021.

W kolejną wielkanocną niedzielę – dzień zmartwychwstałego Chrystusa – zgromadziliśmy się na Eucharystii, aby uczyć się drogi do Boga jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie. Bóg wezwał nas z ciemności do swego przedziwnego światła, byśmy swym życiem uświęcali ziemię. Chrystus przez swe człowieczeństwo objawił nam Boga Ojca, Jego miłość i cel naszego życia.

Zakończył się Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej – dziękując za kapłanów – módlmy się wytrwale o powołania szczególnie z naszej parafii – niech Boży apel znajdzie pozytywny odzew w sercach naszej młodzieży.

Z racji listu adoracja Pana Jezusa w Eucharystii w przyszłą niedzielę. Żywy Różaniec i wszystkich zapraszamy na majówkę połączoną ze zmianką o 15.30.

Dziś wielka radość naszej parafialnej wspólnoty i Szkoły Podstawowej nr 68 – ponieważ część uczniów klas III po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swojego serca. Składamy im najserdeczniejsze życzenia i pragniemy dzielić z nimi tę chrześcijańską radość – otwierając i nasze serca – by Chrystus w nich zagościł.

W„Białym Tygodniu” – Pan Jezus zaprasza klasy III na Mszę św. w poniedziałek o 13.00 i w środę o 18.00.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele i uroczystości o 15.30. Papież Franciszek – aby ubogacić naszą modlitwę – dodał dwa nowe wezwania: Matko nadziei i Pociecho migrantów. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!. Prosimy, by rodzice zachęcali swoje dzieci.

Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami rządu – wszystkie Msze św. i nabożeństwa są odprawiane z udziałem wiernych -/obowiązkowo maseczki, odległość,  na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do  ręki – i w naszym kościele może być tylko 1 osoba/20m2!!!!!!!!!!!!!! – a więc w naszej świątyni maksymalnie około 40 osób!!!!!!! a od 4.V około 55 osób!!!!!!! –– pozostali uczestniczą we Mszy i nabożeństwach na zewnątrz świątyni!!! – prosimy wszystkich o pokorne zrozumienie. Transmitujemy Msze św. o 11.30 i 13.00.

W poniedziałek – 3. VUROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, głównej patronki naszej Ojczyzny. Odnowimy Akt Zawierzenia Matce Bożej – Jasnogórskie Śluby Narodu. Msze św. jak w każdą niedzielę.

We wtorek – święto św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa.

W środę – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera – po Mszy św. wieczornej spotkanie zespołu charytatywnego.

W I czwartek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.–  o 17.00 „Godzina święta” połączona z majówką o 17.30.

O 18.45 spotkanie rady parafialnej i chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W I piątek  Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 7.00 i 18.00.

O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od godz. 17.15.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

W sobotę – Uroczystość  Św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski i naszej archidiecezji. Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Mariom, Monikom i Stanisławom składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

W przyszłą niedzielę Msza św. ku czci św. Stanisława na Skałce o 10.00 – /nie będzie procesji!!!/.

Już dziś wszystkich naszych jubilatów, czyli przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową /jeśli będzie to możliwe?!/ w Zielone Święta – 23.V. o godz. 13.00.

Wszystkim, którzy trudzili się w tym tygodniu – szczególnie przygotowując naszą świątynię do uroczystości pierwszokomunijnej – składamy z głębi serca płynące „Bóg zapłać”. Serdeczne podziękowanie udział w procesji na rozpoczęcie majówek, za każdą złożoną ofiarę na tacę lub konto i za sprzątanie.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o pomoc choć na chwilę.

Módlmy się o wygaśnięcie epidemii.  Śpiewajmy suplikacje „Święty Boże, … Od powietrza epidemii, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie”.

Jeszcze raz serdeczne życzenia i gratulacje dla dzieci klas III, dla ich rodziców i rodzin, dla wszystkich gości i całej wspólnoty parafialnej. Niech Matka Najświętsza w te piękne majowe dni otacza nas wszystkich płaszczem swojej szczególnej opieki, nie bójmy się pobożności Maryjnej, bo jak mówi arabskie przysłowie:

„Miłość matki nie starzeje się”