VI Niedziela Wielkanocna – 09. 05. 2021

Miłość to nadprzyrodzony dar Boga dla człowieka. Bez Boga nie jesteśmy wstanie pojąć czym jest miłość, każdy z nas jest powołany do miłości. Chrześcijańska świętość ma swoje odzwierciedlenie w Bożej Miłości. Nie możemy się zbawić i osiągnąć świętość sami, potrzebujemy innych ludzi, którzy nam w tym pomogą. Każdy dzień to kolejna szansa, by dawać ludziom miłość, która pochodzi od Jezusa Chrystusa. Jezusowa miłość jest „cierpliwa, łaskawa, nie zazdrości, nie działa obłudnie, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego, nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą”. Bóg zachęca nas dzisiaj, abyśmy miłowali naszych braci „tak jak On sam nas umiłował”.

Z racji listu w minioną niedzielę – dziś adoracja Pana Jezusa w Eucharystii.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy – przede wszystkim dzieci i młodzież – przyjdźcie choć raz w tygodniu. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!.

Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami rządu – wszystkie Msze św. i nabożeństwa są odprawiane z udziałem wiernych -/obowiązkowo maseczki, odległość,  na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do  ręki – i w naszym kościele może być tylko 1 osoba/15m2!!!!!!!!!!!!!! – a więc maksymalnie około 55 osób!!!!!!! – pozostali uczestniczą we Mszy i nabożeństwach na zewnątrz świątyni!!! – prosimy wszystkich o pokorne zrozumienie. Transmitujemy Msze św. o 11.30.

Nie ma Mszy  św. o 13.00!!!

W poniedziałek, wtorek i środę – przypadają dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

Triduum przed bierzmowaniem: Niedziela – 9.V. – 16.15 – Msza św., śpiew i próba.

Poniedziałek – 10.V. – 18.00 – próba i musztra.

Wtorek – 11.V. – 19.00 – spowiedź św..

W środę – BIERZMOWANIE – o godz. 18.00, którego  udzieli X. Bp Jan Zając.

W czwartek – wspomnienie NMP Fatimskiej.

W piątek – święto św. Macieja, Apostoła.

W sobotę – III miesiąca –  – rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo majowe o 17.30 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Maciejom, Zofiom i Andrzejom składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Wszystkich naszych jubilatów, przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 23. V. – o godz. 13.00. Gdyby do kogoś przeżywającego w tym roku jubileusz nie dotarło zaproszenie w tym tygodniu – bardzo prosimy o zgłoszenie.

Módlmy się o wygaśnięcie epidemii.  Śpiewajmy suplikacje „Święty Boże, … Od powietrza epidemii, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie”.

Wielkie „Bóg zapłać” za odpowiedzialne przestrzeganie zarządzeń, za każde poświęcenie, za szczerą modlitwę, za pomoc potrzebującym, za sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę na konto – na potrzeby parafii i pomoc ofiarom epidemii.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o pomoc choć na chwilę.

Natomiast sprzątanie i przygotowanie świątyni na bierzmowanie w poniedziałek o 19.00!!!! – bardzo prosimy rodziców kandydatów do bierzmowania.

Wszystkim składamy pełne ufności i nadziei życzenia – niech Majowa Matka Najświętsza – wyprasza nam wszystkim łaskę prawdziwej odpowiedzialności za swoje powołanie do miłości Boga i bliźniego – niech towarzyszą nam słowa A. de Saint-Exupery,ego:

„Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy.

Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje.”