Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 16 maj 2021

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie jest dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania. Jezus powraca do Ojca. Jednocześnie zapewnia nas o swojej obecności w Kościele oraz o tym, że powróci powtórnie na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam również, że nasza ojczyzna jest w niebie. Prośmy dziś Boga, by umacniał naszą nadzieję i stale wskazywał drogę do domu Ojca. Pan Jezus wstąpił do nieba, ale nie zostawił nas samymi. Trwając z Maryją i Apostołami na modlitwie prośmy o potrzebne dary Ducha Świętego dla nas i całej naszej parafii.

Dziś również – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy – przede wszystkim dzieci i młodzież – przyjdźcie choć raz w tygodniu. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!.

Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami rządu – wszystkie Msze św. i nabożeństwa są odprawiane z udziałem wiernych -/obowiązkowo maseczki, odległość,  na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do  ręki – i w naszym kościele może być tylko 1 osoba/15m2!!!!!!!!!!!!!! – a więc maksymalnie około 55 osób!!!!!!! – pozostali uczestniczą we Mszy i nabożeństwach na zewnątrz świątyni!!! – prosimy wszystkich o pokorne zrozumienie.

Transmitujemy Msze św. o 11.30.

Nie ma Mszy  św. o 13.00!!!

W poniedziałek – rozpoczyna się septenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na spotkanie we wtorek o 18.45.

Spotkania rodziców i próby dzieci przystępujących do I Komunii św. 6.VI: we wtorek – 18.V – g.16:00 kl. IIIA + IIIS; w środę – 19.V – g.16:00 kl. IIIB; w czwartek – 20.V – g.16:00 kl. IIIC.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i  Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie modlitewne do 19.00.

W sobotę o 20.00 – trydencka Wigilia Zesłania Ducha Świętego – zainteresowanych zapraszamy.

W przyszłą niedzielę – 23 V. – Uroczystość Zesłania Ducha Św.. Wszystkich naszych diamentowych, złotych i srebrnych jubilatów, przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową – o godz. 13.00. Gdyby ktoś nie otrzymał zaproszenia – bardzo prosimy o zgłoszenie w tygodniu i również o przybycie.

W środę – X. Bp Jan ZAJĄC udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Wielkie dzięki wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia bierzmowania, szczególnie rodzicom za dar ołtarza.

Módlmy się wytrwale o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata. Śpiewajmy suplikacje „Święty Boże, … Od powietrza epidemii, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie”.

Wielkie „Bóg zapłać” za odpowiedzialne przestrzeganie zarządzeń, za każde poświęcenie, za szczerą modlitwę, adorację, za pomoc potrzebującym, za sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę na tacę lub konto – na potrzeby parafii i pomoc ofiarom epidemii.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o pomoc.

Wszystkim życzymy – niech pragnienie nieba, czyli wiecznego szczęścia z Bogiem, gdzie nie ma już epidemii i zniewoleń przez zło tego świata – kieruje całym naszym życiem – dedykując myśl L. Borosa:

„Gdzie płonie jeszcze mały płomyk nadziei

tam widać światło nieba.”