Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 23 maj 2021

Chrystus wielokrotnie obiecywał, że ześle Ducha Świętego, który napełni serca uczniów i cały okrąg ziemi. Kiedy wstąpił do Ojca, wylał Go na cały Kościół i świat. Obietnica Jezusa została spełniona – nie jesteśmy sami. Przeżywając tę uroczystość zjednoczenia ze wszystkimi chrześcijanami, otwórzmy się na Jego natchnienia i dary. Nie zamykajmy naszych umysłów i serc. Niech umacnia nas Duch Prawdy, Duch Pocieszyciel. Trwajmy mocni w wierze i nadziei. Prośmy Ducha Świętego o odnowę oblicza Kościoła i naszej parafii.

Wszystkim naszym jubilatom, przeżywającym w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – składamy dziś najserdeczniejsze życzenia – dużo zdrowia i obfitości Bożych łask na dalsze lata.

Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami rządu – wszystkie Msze św. i nabożeństwa są odprawiane z udziałem wiernych -/obowiązkowo maseczki, odległość,  na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do  ręki – i w naszym kościele może być tylko 1 osoba/15m2!!!!!!!!!!!!!! – a więc maksymalnie około 55 osób!!!!!!! – pozostali uczestniczą we Mszy i nabożeństwach na zewnątrz świątyni!!! – prosimy wszystkich o pokorne zrozumienie.

Transmitujemy Mszę św. o 11.30.

Przyjdźmy na ostatnie nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy – przede wszystkim dzieci i młodzież – przyjdźcie choć raz. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!.

Jutro – drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 8.00 i 18.00.

Kandydatów do bierzmowania z klas VI zapraszamy na spotkanie w kościele we wtorek o 18.45.

W środę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana – Dzień Matki – naszym mamom składamy najserdeczniejsze życzenia – dużo zdrowia i Bożej opieki na każdy dzień a dla zmarłych prosimy o wieczna radość.

Spotkania rodziców i próby dzieci przystępujących do I Komunii św. 6.VI: we wtorek – 25.V – g.15:30 kl. IIIA + IIIS; w środę – 26.V – g.15:30 kl. IIIB; w czwartek – 27.V – g.15:30 kl. IIIC.

W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wyjątkowo spotkanie rady parafialnej i chętnych po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym.

W przyszłą niedzielę  – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Zbliża się Dzień Dziecka – z tej racji zespół charytatywny kwestuje dziś dla potrzebujących dzieci naszej parafii.

Zbliża się również Uroczystość Bożego Ciała – pójdziemy – tak jak w minionym roku – w procesji z Jezusem Eucharystycznym do 4 ołtarzy przez os. Witkowice Nowe i ul. Nowa Górka.!!!!!.

Módlmy się wytrwale o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata. Śpiewajmy suplikacje „Święty Boże, … Od powietrza epidemii, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie”.

Wielkie „Bóg zapłać” za odpowiedzialne przestrzeganie zarządzeń, za każde poświęcenie, za szczerą modlitwę, adorację, za pomoc potrzebującym, za sprzątanie, P. DUDKOM za piękne kwiaty oraz za każdą złożoną ofiarę na tacę lub konto – na potrzeby parafii i pomoc ofiarom epidemii.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o pomoc.

Z okazji Zielonych Świąt życzymy wszystkim – a szczególnie naszym jubilatom – obfitości potrzebnych darów Ducha Świętego, które niech pomagają nam szczególnie na trudnych ścieżkach naszego życia z myślą A. Mickiewicza:

„Niech się twa dusza jako dolina położy,

A wnet po niej jak rzeka popłynie duch Boży.”