XXIX Niedziela Zwykła – 17 październik 2021.

Gromadzimy się na Eucharystii, by uobecnić ofiarę Jezusa Chrystusa -Tego, „który przyszedł, aby służyć” i uczynić swe zbawcze dzieło odkupieniem za nasze grzechy. Aby to dzieło trwało, Chrystus ustanowił Kościół i na jego czele postawił pasterzy. Oddając hołd wszystkim następcom Chrystusa na Stolicy Piotrowej, kierujemy dziś nasze myśli i serca ku osobie papieża. Prosimy o dalsze łaski dla niego, potrzebne w całkowitym oddaniu się służbie Kościołowi i całej ludzkości. Bóg pragnie, aby Jego lud był tak święty, jak On sam jest święty. Trwajmy więc mocno w wierze i przystępujmy z ufnością do Boga, który daje nam swoją łaskę. Wpatrzeni w obraz Chrystusa Sługi, przejmijmy się Jego słowem kierowanym dziś do nas, a które wzywa nas do służby braciom.

Z racji listu biskupów dziś papieska adoracja z aktem zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce św. Józefowi. Wszystkich zapraszamy na różaniec o 15.30 – duchowo będziemy łączyć się z odbywającymi w Polsce pokutno-wynagradzającymi procesjami różańcowymi. W naszym mieście taka procesja wyruszy z kościoła Bożego Ciała na Kazimierzu o godz. 13.15.

Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach. Powróćmy odważnie do naszych świątyń, na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki/Pan Jezus czeka na każdego!!!!!!.

Tylko Msza św. o 11.30 jest transmitowana przez nasz parafialny facebook.

Ponawiamy wielkie zaproszenie na modlitwę różańcową w każdą niedziele o 15.30, a w tygodniu o 17.30 – niech dotrze to zaproszenie szczególnie do dzieci i młodzieży – nie bójcie się różańca!. Przyjdźcie choć raz w tygodniu!!!!. Zachęcamy, byśmy często modlili się na różańcu indywidualnie i w rodzinach.

W poniedziałek – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Naszej służbie zdrowia składamy serdeczne życzenia. Ogarnijmy modlitwą chorych i tych, którzy im służą.

We wtorek – Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII o 18.45.

W środę – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i naszego miasta.

W piątek – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona naszego województwa. Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach.

„Słuszną i zbawienną jest rzeczą modlić się za zmarłymi” – w imię wdzięczności i miłości bliźniego ofiarujmy za zmarłych nasze choroby i cierpienia, trudy i wyrzeczenia, nasze modlitwy i Msze św. oraz wypominki, które przyjmujemy po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej. Na wypominki roczne podajemy kilka najważniejszych dusz.

W dniach 4-7.XI.2021r. odbędzie się w Warszawie Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla. Przed Kongresem, od 15-24.X.2021r., w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, trwają 10-dniowe Rekolekcje Polaków. Zainteresowanych zapraszamy. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej: dzielointronizacji.pl.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Łukaszom, Janom składamy szczere życzenia wielu łask.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Z serca bardzo dziękujemy za każde dobro, wszelkie zaangażowanie i każdą złożoną ofiarę, szczególnie na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – tzn. dla najbardziej potrzebujących uczniów, dziękujemy za udział w różańcu, adoracji w III piątek miesiąca, modlitwę wspólnoty rodzin w III sobotę, za wszelką troskę o naszą świątynię, szczególnie za sprzątanie. Wszystkim niech Bóg sam wynagradza szczególnymi łaskami.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Módlmy się wytrwale o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata. Śpiewamy suplikacje „Święty Boże, … Od powietrza, epidemii, głodu, ognia i wojny oraz wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

Na kolejny tydzień życzymy wielu łask i umocnienia w służbie potrzebującym z myślą:

„Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu”.