IV Niedziela Zwykła – 30 styczeń 2022.

Dzisiejsze czytania mówią o roli proroka, który był jakby „ustami Pana Boga”. Prorok, bowiem działał na Boże polecenie, a więc — napominał, groził karą, pocieszał. Gdy zapowiedzi spełniły się, ludzie wierzyli prorokowi. Chrześcijanin, na mocy swego powołania, ma być głosem Boga, ma być jakby małym prorokiem. Musi jednak wsłuchiwać się w słowo Boże, musi się modlić, być odpornym na zło, by innych podnosić na duchu. Niech każda Msza św. umacnia nas na drogach Bożej miłości, która jest cierpliwa, łaskawa i wszystko przetrzyma.

Kończymy kolejny Tydzień Słowa Bożego/Biblijny/ – czytajmy często Pismo św. – niech nas umacnia na Bożych drogach w tym trudnym czasie.

Msze św. w niedziele o 11.30 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook. 

W poniedziałek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

W środę – 2.II. – Święto Ofiarowania Pańskiego /Matki Bożej Gromnicznej/ – XXVI Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się szczególnie o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii. Msze św. z poświęceniem gromnic o 8.00 i 18.00. Składka w tym dniu na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Po Mszy św. wieczornej zebranie zespołu charytatywnego.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na nabożeństwa z poświęceniem książeczek– w środę – 2.II.2022 – na 16.00 – klasa IIIA, na 16.30 – klasa IIIB, na 17.00 – klasa IIIC.

W I czwartek – o 17.00 – „Godzina święta”. Znajdźmy trochę czasu na chwilę adoracji. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie Rady Parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W I piątek – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00.

O 16.30 – Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od godz. 17.15. Czuwanie modlitewne od 17.20.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15 – proszę o potwierdzenie.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP i wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy – błogosławienie przyniesionego chleba na Mszy św. o 18.00.. Nabożeństwo I sobót: o 17.15 – rozważanie tajemnicy różańca, o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. Chętnych zapraszamy.

Przed W. Postem przeżywamy przez trzy kolejne niedziele tradycyjne nabożeństwo 40-godzinne. W tym roku o 15.30 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu – Koronka do Miłosierdzia Bożego i cicha adoracja do 16.10. Wszystkich na spacer do naszej świątyni i na chwilkę adoracji serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie dobro, modlitwę oraz za każdą złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii.

Z serca dziękujemy wytrwałym za pomoc w sprzątaniu.

Sprzątanie naszej świątyni – w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o pomoc, choć na chwilę.

Na kolejny tydzień życzymy wszystkim – Bożej opieki i dużo Bożego światłą – dedykując myśl Seneki:

„Nigdy nie będzie szczęśliwy ten, kogo dręczy myśl,

że ktoś jest szczęśliwszy od niego!”.