VI Niedziela Zwykła – 13 luty 2022.

Zmartwychwstanie Chrystusa jest fundamentem naszej wiary. Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, daremna byłaby nasza wiara i ufność pokładana w Bogu. Prawda ta umacnia nas pośród trudnych doświadczeń ubóstwa, głodu, smutku, cierpienia i choroby. Niech umacniają nas słowa Pana Jezusa: „Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie”, a sprawowana Eucharystia obudzi naszą wrażliwość na potrzebujących – ludzi biednych, samotnych, załamanych i odrzuconych przez los – szczególnie w naszej parafii.

Msze św. w niedziele o 11.30 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook.

Przed W. Postem przeżywamy tradycyjne nabożeństwo 40-godzinne. O 15.30  wystawienie Najśw. Sakramentu – Koronka do Miłosierdzia Bożego i cicha adoracja do 16.10. Wszystkich na spacer do naszej świątyni i na chwilkę adoracji serdecznie zapraszamy.

W poniedziałek – święto świętych Cyryla mnicha i Metodego biskupa – patronów Europy oraz św. Walentego – patrona zakochanych – wszystkim a szczególnie młodym – życzymy daru prawdziwej i odpowiedzialnej miłości.

Z racji pandemii i nauczania zdalnego nie będzie spotkania klas VII we wtorek i adoracji młodzieży w III piątek.!!

W piątek – III miesiąca – po Msza św. o 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne do 19.00. Na chwilę adoracji wszystkich zapraszamy.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na chwilę adoracji o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1% podatku na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym. Karteczki przy wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej – polecamy katolicki dwumiesięcznik: „Miłujcie się”.

Módlmy się wytrwale błagając Boga o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata.

Bóg zapłać” za czuwanie modlitewne, za każdą pomoc i złożoną ofiarę zwłaszcza za sprzątanie świątyni.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Wszystkim życzymy umocnienia miłości, szczególnie tych, których nie lubimy dedykując myśl – Antoina de Saint-Exupéry`ego:

„Prawdziwa miłość zaczyna się tam, gdzie niczego już w zamian nie oczekuje”.