VII Niedziela Zwykła – 20 luty 2022.

Przed tygodniem liturgia przypomniała nam potrzebę pójścia drogą przykazań, które są prawdziwym wyzwoleniem człowieka. Dziś zaś mówi nam Chrystus, że pierwszym i największym z Jego przykazań jest przykazanie miłości. I to miłości nawet nieprzyjaciół. Nakaz miłości bliźniego znajdujemy w wielu religiach i systemach etycznych, jednak miłość nieprzyjaciela głosi tylko chrześcijaństwo. Chrystus stawia to przykazanie na szczycie swej etycznej nauki. Chrześcijaninem jest więc dopiero ten, kto potrafi miłować nawet nieprzyjaciół. Ofiara Chrystusa, którą złożyliśmy, niech da nam tę niepojętą dla świata moc: miłowania nieprzyjaciół.

Msze św. w niedziele o 11.30 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook.

Przed W. Postem przeżywamy tradycyjne nabożeństwo 40-godzinne. O 15.30  wystawienie Najśw. Sakramentu – Koronka do Miłosierdzia Bożego i cicha adoracja do 16.10. Wszystkich na spacer do naszej świątyni i na chwilkę adoracji serdecznie zapraszamy.

We wtorek – święto Katedry św. Piotra, Apostoła. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII o 18.45.

W środę – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

W czwartek tłusty – kończy się powoli czas karnawału – coraz bliżej Wielki Post.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, szczególnie Maciejom składamy serdeczne życzenia.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1% podatku na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym. Karteczki przy wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej – polecamy katolicki dwumiesięcznik: „Miłujcie się”.

Módlmy się wytrwale błagając Boga o pokój na świecie, o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata.

Bóg zapłać” za czuwanie modlitewne w niedzielę, w III piątek i w III sobotę, za każdą złożoną ofiarę i za sprzątanie naszej świątyni.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Na dni kończącego się karnawału wszystkim życzymy dobrej zabawy, smacznego pączka oraz podnoszącej na duchu prawdziwej radości serca i dedykujemy kolejny raz wymowną myślą św. Augustyna:

„Człowieku naucz się tańczyć,

bo inaczej aniołowie w niebie nie będą wiedzieć, co z tobą robić:”