VIII Niedziela Zwykła – 27 luty 2022

Wśród naszych trosk doczesnych, przychodzimy na Mszę św., bo jesteśmy pewni, że Bóg troszczy się o nas, chce naszego dobra i nigdy nas nie opuści. Niech więc ta Najświętsza Ofiara umocni naszą ufność wobec Boga, który w swym ręku ma nasze losy i wie, czego nam potrzeba do życia duchowego i doczesnego. Dzisiejsza liturgia słowa podkreśla, że wszyscy uczniowie Chrystusa muszą być dobrymi nauczycielami ludzi. W ich życiu powinna panować harmonia między słowem a czynem, powinni nie tylko słuchać Pana, lecz również czynić Jego wolę.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Jest to również czas wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa.

Przed W. Postem przeżywamy tradycyjne nabożeństwo 40-godzinne. O 15.30  wystawienie Najśw. Sakramentu – Koronka do Miłosierdzia Bożego i cicha adoracja do 16.10. Wszystkich na spacer do naszej świątyni i na chwilkę adoracji serdecznie zapraszamy.

Msze św. w niedziele o 11.30 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook.

We wtorek – ostatki.

W Środę Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu – czas nawrócenia, poprawy, pokuty i głębszego zastanowienia się nad sobą. Msze św. z obrzędem posypania głowy popiołem o 8.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły – niech nas będzie stać na to wyrzeczenie, które ofiarujmy błagając Boga o pokój na Ukrainie.

W I czwartek – o 17.00 „Godzina święta” z Koronką do Bożego Miłosierdzia – na chwilę modlitwy szczerze zapraszamy. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W I piątek – święto św. Kazimierza, królewicza, patrona Archidiecezji Krakowskiej – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy „obowiązkowo”  kandydatów do  bierzmowania z klas VI, VII i VIII.

O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od godz. 17.15.

W I piątek – Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30 – szczerze zapraszamy.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.. Nabożeństwo I sobót: o 17.15 – rozważanie tajemnicy różańca, o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. Chętnych zapraszamy.

W przyszłą niedzielę – I Wielkiego Postu – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 15.30. Znajdźmy czas na to szczególne rozważanie męki pańskiej.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia: Helenom, Kazimierzom, Adrianom a szczególnie naszemu P. Kazimierzowi składamy serdeczne życzenia wielu B. łask.

Rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Trwa on do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1% podatku na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym. Karteczki przy wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej – polecamy katolicki dwumiesięcznik: „Miłujcie się”.

Trwamy w wielkiej modlitwie – wytrwale błagając Boga o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie. W tej intencji dziś po każdej Mszy św. odmawiamy Koronkę do B. Miłosierdzia i śpiewamy suplikacje „Święty Boże,.. od powietrza, głodu, ognia i wojny – zachowaj nas Panie”. Zespół charytatywny zbiera dziś ofiary do puszek na pomoc dla Ukrainy.

Bóg zapłać” za każdą modlitwę, złożoną ofiarę i za każdą pomoc, szczególnie w sprzątaniu naszej świątyni.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Wszystkim na ostatki i początek Wielkiego Postu życzymy umocnienia ufności w Bożą opatrzność we wszystkich sytuacjach naszego życia z myślą Reinholda Schneidera:

„Każdy nasz los,

w którym widać krzyż, staje się łaską”.