I Niedziela Wielkiego Postu – 6 marzec 2022.

W Środę Popielcową nasze głowy zostały posypane popiołem. Tym znakiem pokuty rozpoczęliśmy święty czas czterdziestodniowego Wielkiego Postu. W łączności z całym Kościołem podejmujemy drogę wielkopostnej odnowy i przemiany serc, trwając na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego, pełnieniu dzieł miłosierdzia, pokuty i umartwienia. Taka postawa ma ułatwić zerwanie z grzechem i szatanem. Kuszony na pustyni Chrystus pokazał nam, jak zwyciężać pokusy. Prośmy z wiarą Ojca, który jest w niebie: „nie dozwól, abyśmy ulegali pokusom”. Bądźmy ludźmi sumienia i miłosierdzia. Oczyszczajmy serca i umacniajmy przez częstszą spowiedź i Komunię świętą. Niech w takiej postawie wspiera nas wyrażona w liście zachęta i błogosławieństwo X. Arcybiskupa. Z tej racji adoracja w przyszłą niedzielę.

Bardzo serdecznie zapraszamy na Gorzkie żale połączone dziś ze zmianką różańcową, które odprawiamy w każdą niedzielę o 15.30. Za udział w Gorzkich żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Kończymy kolejny Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wielkopostne przyrzeczenia trzeźwości niech będą także jedną z form pokuty chrześcijańskiej.

Msze św. w niedziele o 11.30 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook. 

We wtorek – Dzień Kobiet – wszystkim paniom składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych łask, a panów prosimy o modlitwę i szacunek.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI – we wtorek – o 18.45.

W środę o 18.45 – spotkanie zespołu charytatywnego i chętnych wolontariuszy, by pomagać uchodźcom z Ukrainy.

W każdy czwartek po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia prosząc o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu, rekolekcji, Świąt Wielkanocnych i odpustu parafialnego.

W piątek – Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30 – zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież.

Okazja do spowiedzi św. – codziennie przed każdą Mszą św..

Wszystkim solenizantom tego tygodnia zwłaszcza Grzegorzom, Krystynom, Bożenom składamy serdeczne życzenia wielu B. łask.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1% podatku na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym. Karteczki przy wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej oraz do czytania Pisma św. i książek katolickich. Polecamy szczególnie dwumiesięcznik „Miłujcie się”.

Trwamy w wielkiej modlitwie – wytrwale błagając Boga o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata, a przede wszystkim o pokój na świecie, zwłaszcza w Ukrainie i w naszej  ojczyźnie. W tej intencji śpiewamy suplikacje „Święty Boże,.. od powietrza, głodu, ognia i wojny – zachowaj nas Panie”.

Serdeczne „Bóg zapłać”  za zaangażowanie w życie parafii, za każdą złożoną ofiarę – szczególnie na pomoc Ukrainie oraz za udział w Drodze krzyżowej, we wspólnej modlitwie I czwartek, I piątek i w I sobotę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni  – w sobotę od 8.00!!!.

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu z myślą Romana Rogowskiego:

 „Dopiero w światłości krzyża

można przyjąć ciemność trudu i cierpienia”.