II Niedziela Wielkiego Postu – 13 marzec 2022.

Opis Przemienienia Jezusa według ewangelisty Łukasza ukazuje nam, że to co doczesne jest tylko etapem drogi i nic nie może nam przesłonić ostatecznego celu jakim jest kochający Bóg. Wizja na Górze Tabor – dotyczy perspektywy chwały, w jakiej może uczestniczyć każdy człowiek. Słowa Ojca Niebieskiego: „To jest mój Syn wybrany, Jego słuchajcie” odczytujemy, jako szczególne wezwanie do słuchania Słowa Bożego głoszonego przez Jezusa i do przemiany naszych serc. Również święty Paweł zachęca nas: „stójcie mocno w Panu”.  Z Bożą pomocą jesteśmy zdolni pokonać wszystko, co nas zniewala i ogranicza.

Z racji listu X. Metropolity – dziś adoracja Najświętszego Sakramentu – z wielkim błaganiem o Boże Miłosierdzie i pokój w Ukrainie.

Dziś również Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale o 15.30. Składka na Gorzkich Żalach w przyszłą III-cią i pozostałe niedziele W.Postu będzie zbierana na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój naszej świątyni.

Msze św. w niedziele o 11.30 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook. 

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII – we wtorek o 18.45.

W każdy czwartek po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia prosząc o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu, rekolekcji, Świąt Wielkanocnych i odpustu parafialnego.

W III piątek miesiąca – o 17.30 – Droga krzyżowa dla dzieci i starszych – przyjdźmy, by umocnić się w dźwiganiu naszych codziennych krzyży. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne. O 19.00 – Droga krzyżowa dla młodzieży!!!!. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII, VIII.

W sobotę – III. miesiąca – rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.30 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III niedziela miesiąca – Msza św. szkolna o 11.30. Msza św. młodzieżowa o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie przygotowujący się do bierzmowania.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św..

W sobotę – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, męża sprawiedliwego, wzoru pracowitości i patrona dobrej śmierci.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, szczególnie Zbigniewom, Józefom składamy serdeczne życzenia wielu B. łask.

Zaplanujmy już dziś czas, aby wziąć udział w rekolekcjach wielkopostnych w dniach 27 – 30.III. 2022.

Caritas prosi o przekazanie 1 % podatku na pomoc ludziom chorym i cierpiącym. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu.

Trwa straszna wojna w Ukrainie. Do naszego miasta i okolic napływa ogromna liczba uchodźców – potrzeba wielkiej pomocy. W naszej parafii mieszka już kilkunastu uchodźców. Nie bądźmy obojętni. Zapraszamy do wolontariatu, zwłaszcza młodzież – kilka osób nie podoła ogromnym potrzebom.

Codziennie w naszej parafii trwa dyżur od 18.30 – 20.00!!!. Przyjmujemy zgłoszenia rodzin, które chcą przyjąć Uchodźców do domu. Prosimy o ofiarowanie: długoterminowej żywności, środków czystości, kocy, materacy i ubranek dla dzieci w wieku do 8 lat oraz zabawek. Można składać również ofiary pieniężne na konto parafialne z dopiskiem – Pomoc dla Ukrainy.

Módlmy się wytrwale błagając Boga o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata, o pokój w naszej  ojczyźnie i w Ukrainie, ogarnijmy wielką modlitwą cały Naród Ukraiński, który zmaga się z tragedią wojny i broni swojej Ojczyzny przed agresją rosyjską – módlmy się za tych, którzy zginęli. Śpiewajmy suplikacje „Święty Boże,.. od powietrza, głodu, ognia i wojny – zachowaj nas Panie”.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej oraz do czytania Pisma św. i książek katolickich. Polecamy szczególnie dwumiesięcznik „Miłujcie się”.

Serdeczne „Bóg zapłać” – za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za wszelkie dary dla Uchodźców, za wspólną modlitwę i udział w Drodze Krzyżowej, za sprzątanie, za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.00.

Niech kolejne dni Wielkiego Postu zbliżają nas do Boga i do ludzi, będą czasem nadziei na pokój – niech towarzyszy nam myśl św. Augustyna:

„Człowiek jest tęsknotą Boga, jest celem Jego miłości”.