III Niedziela Wielkiego Postu – 20 marzec 2022.

Gromadzimy się przy ołtarzu Pana, aby skosztować i zobaczyć, jak dobry jest Pan, który nas powołał do zbawienia. On dał nam swojego Syna, aby stał się ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i całego świata. Chrystus pragnie swoją miłość wlać w ludzkie serca. Po raz kolejny Jezus przypomina nam dzisiaj o potrzebie nawracania, czyli powrotu do Niego. Bóg jest cierpliwy wobec nas, czeka na decyzję człowieka.

Czas Wielkiego Postu, czas świętych rekolekcji, które przed nami – niech będzie czasem zastanowienia się i refleksji nad sobą, czasem modlitwy, umocnienia wiary i nawrócenia na Boże drogi, czasem pokuty, pojednania i naprawy krzywd. Nie zmarnujmy tego czasu łaski. Wszystkich bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach od przyszłej niedzieli, wszystkich prosimy o ufną modlitwę i ofiarowanie swoich krzyży w tej intencji. Rekolekcje wygłosi O. Maciej KOWALSKI – Trynitarz. Program w gazetce parafialnej i na stronie internetowej.

Gazetkę parafialną z programem rekolekcji, Wielkiego Tygodnia oraz życzenia świąteczne otrzymacie Państwo w najbliższych dniach. Prosimy o pomoc w jej rozniesieniu. Szczerze dziękujemy całemu zespołowi redakcyjnemu.

Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale o 15.30. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego.

Składka na Gorzkich Żalach dziś oraz w pozostałe niedziele W. Postu będzie zbierana na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój naszej świątyni.

Msze św. w niedziele o 11.30 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook. 

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII – we wtorek o 18.45.

W czwartek po Mszy św. wieczornej, wstawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu, rekolekcji i wielkanocnych uroczystości parafialnych i cicha adoracja do 19.00.

W piątek – Droga krzyżowa dla wszystkich o 17.30 – serdecznie zapraszamy.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św.

W piątek – 25.III – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Dzień wielkiej modlitwy o poszanowanie każdego życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Chętnych, by włączyć się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i złożyć swoje przyrzeczenia zapraszamy – na Mszę św. o 18.00. Przy wyjściu można zabrać karteczkę z przyrzeczeniem.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, Pisma św., Dzienniczka i książek katolickich – szczególnie w tym czasie umacniania wiary.

Trwa straszna wojna w Ukrainie. Do naszego miasta i okolic napływa ogromna liczba uchodźców – potrzeba wielkiej pomocy. W naszej parafii mieszka już kilkunastu uchodźców. Nie bądźmy obojętni. Zapraszamy do wolontariatu, zwłaszcza młodzież – kilka osób nie podoła ogromnym potrzebom.

Od poniedziałku do soboty w naszej parafii trwa dyżur od 18.30 – 20.00!!!. Przyjmujemy zgłoszenia rodzin, które chcą przyjąć Uchodźców do domu. Prosimy o ofiarowanie: długoterminowej żywności, środków czystości, kocy, materacy i ubranek dla dzieci w wieku do 8 lat oraz zabawek. Można składać również ofiary pieniężne na konto parafialne z dopiskiem – Pomoc dla Ukrainy.

Módlmy się wytrwale błagając Boga o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata, o pokój w naszej  ojczyźnie i w Ukrainie, ogarnijmy wielką modlitwą cały Naród Ukraiński, który zmaga się z tragedią wojny i broni swojej Ojczyzny przed agresją rosyjską – módlmy się za tych, którzy zginęli. Śpiewajmy suplikacje „Święty Boże,.. od powietrza, głodu, ognia i wojny – zachowaj nas Panie”.

Serdeczne Bóg zapłać”  za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za udział w Drodze krzyżowej, czuwanie i modlitwę w III piątek i w III sobotę – zwłaszcza za sprzątanie – oraz za każdą złożoną ofiarę i pomoc Narodowi Ukraińskiemu.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.00.

Wszystkim parafianom: dzieciom, młodzieży, starszym życzymy jak najowocniejszego przeżycia czasu świętych rekolekcji z myślą św. Ambrożego:

”Kto odchodzi od Słowa Boga, ten głoduje,

kto odstępuje od mądrości, głupim się staje,

kto odchodzi od źródeł, jest spragniony,

kto od skarbu się odsuwa, staje się biedny”.