IV Niedziela Wielkiego Postu – 27 marzec 2022.

CZAS ŚWIĘTYCH REKOLEKCJI.

„Zabiorę się i pójdę do mego Ojca, i powiem: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw niebu i względem Ciebie” – przeżywamy czas świętych rekolekcji, czas pojednania z Bogiem i bliźnimi, czas pokuty i nawrócenia, czas modlitwy i wyciszenia. Módlmy się wzajemnie za siebie, aby ten czas łaski zaowocował w każdym z nas wzrostem miłości Boga i bliźniego. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach, które głosi – O. Maciej KOWALSKI – serdecznie Go w naszej parafii witamy i życzymy obfitości darów Ducha Świętego. Program rekolekcji – mamy w naszych domach w gazetce i na stronie internetowej.

Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale o 15.30. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego.

Składka na Gorzkich Żalach dziś oraz w pozostałe niedziele W. Postu będzie zbierana na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój naszej świątyni.

Msze św. w niedziele o 11.30 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook. 

We wtorek – dzień spowiedzi rekolekcyjnej: spowiedź dorosłych: 7.30 – 8.00; 16.30 – 18.00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu.

Naszych chorych, samotnych i starszych zapraszamy na Mszę św. rekolekcyjną w środę o 16.30. Bardzo prosimy, by rodzina pomogła im dotrzeć do naszej świątyni.

Zakończenie rekolekcji z błogosławieństwem rekolekcyjnym w środę na wszystkich Mszach św. W środę na Mszach św. składka na potrzeby rekolekcji.

W czwartek po Mszy św. wieczornej, wstawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu, rekolekcji i wielkanocnych uroczystości parafialnych i cicha adoracja do 19.00.

W I piątek – Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30 – znajdźmy chwilę czasu na medytację męki Pana Jezusa i przyjdźmy, by Chrystusa dźwigającego krzyż błagać o umocnienie w wierze.

O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I piątek od godz. 8.15.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.. Nabożeństwo I sobót: o 17.15 – rozważanie tajemnicy różańca, o 17.30 różaniec i Msza św. o 18.00. Chętnych zapraszamy.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Grażynom, Ryszardom składamy serdeczne życzenia wielu B. łask.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, Pisma św., Dzienniczka i książek katolickich.

Trwa wojna w Ukrainie –  nadal potrzeba  pomocy. W naszej parafii mieszka  kilkunastu uchodźców. Nie bądźmy obojętni. Zapraszamy do wolontariatu, zwłaszcza młodzież – kilka osób nie podoła wszystkim potrzebom.

Od poniedziałku do soboty w naszej parafii trwa dyżur od 18.30 – 20.00!!!. Przyjmujemy zgłoszenia rodzin, które chcą przyjąć Uchodźców do domu. Prosimy o ofiarowanie: długoterminowej żywności, środków czystości, kocy, materacy i ubranek dla dzieci oraz zabawek. Można składać również ofiary pieniężne na konto parafialne z dopiskiem – Pomoc dla Ukrainy.

Módlmy się wytrwale błagając Boga o wygaśnięcie wszelkich zniewoleń przez zło tego świata, o pokój w naszej  ojczyźnie i w Ukrainie, ogarnijmy wielką modlitwą cały Naród Ukraiński, który zmaga się z tragedią wojny i broni swojej Ojczyzny przed agresją rosyjską – módlmy się za tych, którzy zginęli. Śpiewajmy suplikacje „Święty Boże,.. od powietrza, głodu, ognia i wojny – zachowaj nas Panie”.

Serdeczne Bóg zapłać”  za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za udział w Drodze krzyżowej, za dar duchowej adopcji, za każdą modlitwę – za sprzątanie, za rozniesienie kopert – oraz za każdą złożoną ofiarę i pomoc Narodowi Ukraińskiemu.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.00.

Z serca życzymy ubogacającego przeżywania czasu łaski świętych rekolekcji, niech jeszcze bardziej zjednoczą nas we wspólnocie wiary i miłości – i dedykujemy myśl Dietricha Bonchoeffera;

„Otoczeni opieką Bożej mocy, z otuchą wyglądajmy przyszłości.

Bóg z nami wieczorem i rankiem i widać Go w każdym nadchodzącym dniu.”