XX Niedziela Zwykła – 18 sierpień 2013

Wierność Chrystusowi i Jego Ewangelii sprawia, że musimy być często przygotowani  na niezrozumienie i trudności. Chrystus mówi dziś do nas: „Ciało moje jest prawdziwym pokarmem. Kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie”. Dlatego w trudnych chwilach zawsze przychodźmy do Niego, a On pośpieszy z pomocą każdemu, kto z wiarą przyzywa Jego pomocy.

We wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

W środę – wspomnienie św. Piusa X, papieża.

W czwartek – wspomnienie NMP, Królowej.

W piątek – o 17.20 – wspólna modlitwa różańcowa za parafię i dobrodziejów oraz o ducha trzeźwości i abstynencji.

W sobotę – święto św. Bartłomieja, Apostoła.

Niech święci patronowie pomogą nam trwać w trzeźwości. Nie bójmy się podejmować trudów i wyrzeczeń. Umiejmy powiedzieć nie złym alkoholowym obyczajom – dajmy dobry przykład.

Dożynki parafialne odbędą się w niedzielę – 15 września 2013 r. Msza św. dożynkowa o godz.15.00 po niej w szkole festyn parafialny.

Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej – nie bójmy się ubogacić naszego ducha.

„Bóg zapłać” za udział w modlitwie III piątek miesiąca i za wszelką troskę o naszą parafię, szczególnie za kwiaty i sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę na posadzkę w prezbiterium i ołtarz ofiarny. Za wszystkich dobrodziejów i darczyńców naszej parafii szczerze się módlmy. Jutro – w poniedziałek – rozpoczynamy prace budowlane. Musimy przenieść wszystko z prezbiterium i zakrystii – dlatego bardzo proszę o pomoc od godz. 8.00.

Bardzo proszę o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00.

Wszystkim życzymy prawdziwej mądrości i wytrwałości, przede wszystkim w tym, co trudne i przykre z myślą Owidiusza:

„Kropla drąży skałę nie siłą,

    lecz ciągłym padaniem”.