XXI Niedziela Zwykła – 25 sierpień 2013

Liturgia dzisiejszej niedzieli mówi nam, że słowo Boga ma moc i siłę, która prowadzi ludzkie serce w pielgrzymce ku niebu. Bóg poprzez słowo wyznacza kierunek i cel chrześcijańskiego życia. Każdy człowiek od momentu chrztu świętego jest dzieckiem Boga. Jest powołany przez Stwórcę do zbawienia, a nie do potępienia. Przyjmijmy słowa Boga i niech one będą dla nas drogowskazem i pomocą w osiągnięciu zbawienia.

Kończy się miesiąc sierpień. Nie bójmy się podejmować trudów i wyrzeczeń w dziedzinie trzeźwości. Umiejmy powiedzieć „nie” złym alkoholowym obyczajom – dajmy dobry przykład.

W poniedziałek  – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.

Odnowimy Akt zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej.

We wtorek – wspomnienie św. Moniki.

W środę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W piątek – o 17.20-  wspólna modlitwa różańcowa za parafię, ofiarodawców i dobrodziejów.

Również w sobotę XLI Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło Życie oraz Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dożynki parafialno-szkolne odbędą się w niedzielę – 15 września 2012 r. Msza św. dożynkowa o godz.15.00. Po niej w szkole festyn parafialny. Wszystkich już dziś zapraszamy i prosimy – w miarę możliwości – o zaangażowanie się w ich organizację.

Szczere życzenia składamy wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Monikom, Augustynom i Bronisławom.

Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej – nie bójmy się ubogacić naszego ducha. Polecam w „Przewodniku Katolickim” artykuł: „ Królestwu jego nie będzie końca”.

Bóg zapłać za wszelką troskę o naszą parafię, szczególnie pomoc w przygotowaniu kościoła do prac kamieniarskich, za kwiaty i wielkie sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę na posadzkę w prezbiterium i ołtarz ofiarny. Za wszystkich dobrodziejów i darczyńców naszej parafii szczerze się módlmy. Zamierzone prace budowlane skończymy we wtorek. Dlatego w środę musimy wszystko uporządkować –  bardzo proszę o pomoc od godz. 8.00.

Bóg zapłać za każdy przejaw troski o naszą parafię, szczególnie za kwiaty i sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę na tacę lub konto. Za wszystkich dobrodziejów i darczyńców naszej parafii szczerze się módlmy.

Bardzo proszę o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00.

Na ostatni tydzień wakacji – życzę wszystkim – niech Matka Boska Częstochowska pomoże odważnie wybierać Chrystusa i Jego drogę – dedykując myśl Seneki Młodszego

„Matczyna miłość nie zna strachu”.