XXII Niedziela Zwykła – 1 wrzesień 2013.

Słowo Boże w liturgii ma moc zbawczą, jest zawsze żywe i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli naszego serca. Mądrością dla człowieka jest wypełnianie Bożych praw i nakazów, o czym mówi nam Księga Powtórzonego Prawa. Nikt z nas nie może do Bożego prawa nic dodawać, ani odejmować, to co otrzymaliśmy od Pana jest darem, przyjęcie i zachowywanie tego daru wyjedna nam mieszkanie u Boga.

Dziękujemy dziś Panu Bogu za czas wakacji i urlopów. W imię Boże rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Prośmy o Boże błogosławieństwo dla wszystkich nauczycieli, rodziców i wychowawców oraz dla uczniów, by nie marnowali swoich zdolności i jak najlepiej wykorzystali każdy dzień nauki.

Z racji listów biskupów adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w II niedzielę września. Zmianka różańcowa – dziś o 15.30.

Od września znów będzie Msza św.: w czwartek o godz. 18.00 i w piątek o 7.00.

W poniedziałek – Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego – o godz. 8.00. Spowiedź św. od 7.30

Wszystkich uczniów, nauczycieli, wychowawców i rodziców serdecznie zapraszamy.

We wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Próba chóru parafialnego o 20.00 – serdecznie zapraszamy tych, którzy otrzymali od Boga dar głosu.

W środę – spotkanie zespołu charytatywnego po Mszy św. wieczornej.

Również w środę zbiórka ministrantów o 18.45.

W I czwartek – po Mszy św. o godz. 18.00 – zebranie rady parafialnej i wszystkich, którzy pragną zaangażować się w życie parafii.

W piątek – I miesiąca – litania do  Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy uczniów klas I, II i III gimnazjum. Po Mszy św. krótkie spotkanie gimnazjalistów i zbiórka lektorów o 18.45. O 16.30 – Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci św. od 16.00.

Od 17.15 – wspólna modlitwa różańcowa za parafię, za nasze rodziny, wszystkich dobrodziejów parafii i o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

Odwiedziny chorych od godz. 8.15.

Okazja do spowiedzi  św. przed każdą Mszą św. w ciągu całego tygodnia a z racji nowego roku szkolnego i pierwszego piątku – w czwartek i piątek od 17.15.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. O 21.00 „Wieczór Jana Pawła II” z Apelem Jasnogórskim. Wszystkich zapraszamy. W sobotę również – dzień pielgrzymkowej modlitwy za rodziny w Kalwarii Zebrzydowskiej – na którą X. Kardynał serdecznie zaprasza.

W przyszłą niedzielę – 8.09 – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny /Matki Bożej Siewnej/ – na Mszach św. błogosławienie nasion przeznaczonych do siewu.

Po Mszach św. zespół charytatywny zbiera dziś ofiary do puszek na wyprawkę szkolną/przede wszystkim na zakup podręczników/ dla najbiedniejszych dzieci naszej parafii.

Dożynki parafialno-szkolne będą w niedzielę 15 września. Msza św. dożynkowa o godz.15.00!!! /zamiast o 16.15/ – po niej festyn w szkole.

Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecam dziś w „Przewodniku Katolickim” artykuły o życiu i metodach wychowawczych ks. Jana Bosko.

„Bóg zapłać” za wszelką troskę o naszą parafię, szczególnie za pomoc w wielkim sprzątaniu po zakończeniu kolejnego etapu prac kamieniarskich, za kwiaty oraz za każdą złożoną ofiarę na posadzkę w prezbiterium i ołtarz ofiarny. Za wszystkich dobrodziejów i darczyńców naszej parafii szczerze się módlmy.

Bardzo proszę o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w sobotę od 9.00.

Na nowy rok szkolny składamy serdeczne życzenia – obfitości darów Ducha Świętego – wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i wychowawcom z myślą T. Kotarbińskiego:

 „Znakomitym nauczycielem jest dopiero ten,

kto umie innych nauczyć nawet tego, czego sam nie umie”.