II Niedziela Adwentu – 04 grudzień 2022.

Czas Adwentu jest czasem radosnego oczekiwania, ale też czasem nawrócenia i oczyszczenia. Zachęca nas dziś Jan Chrzciciel: „ Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego..” Jeśli mamy przygotować w sercach miejsce dla Zbawiciela, musimy najpierw uporządkować drogę do naszego wnętrza. Z jednej strony trzeba ustawić właściwą hierarchię wartości, z drugiej trzeba pozbyć się złych przyzwyczajeń i grzechów. Wspólnie z Janem Chrzcicielem wyprostujmy drogi naszego życia Jezusowi, który przychodzi przede wszystkim w Eucharystii. Z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. – adwentowa adoracja Najśw. Sakramentu.

Przeżywamy również dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Zmianka różańcowa o 15.30.

Czuwająca Maryja zaprasza nas na Roraty – w niedziele o 8.00, w tygodniu o 18.00 – także w poniedziałek. Zapraszamy zwłaszcza młodzież i dzieci. W poszczególne dni zapraszamy szczególnie: w poniedziałki – klasy 0, I i II; we wtorki – klasy VI i VII; w środy – klasy V,  w czwartki – klasy III i IV; w piątki – klasy VIII i młodzież; Na Roraty przychodźmy z lampionami, przynosząc również serduszka z dobrymi uczynkami, imieniem i nazwiskiem – wylosowane serduszko zabiera do domu na jeden dzień figurkę Matki Bożej. Dzieci otrzymują specjalne obrazki z bohaterami historii zbawienia.

W poniedziałek – spotkanie zespołu charytatywnego po Mszy św. wieczornej.

We wtorek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa – uczmy się  wzajemnego obdarowywania się, sprawmy innym – szczególnie chorym i samotnym – trochę radości.

W środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

            W czwartek – 8.XII – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. w naszej świątyni o godz. 8.00 i o 18.00. Niech Maryja pomoże nam przeżywać czas Adwentu jako czas radosnego oczekiwania, ale też czas nawrócenia i oczyszczenia.

Dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami – zapraszamy na Mszę świętą o godz. 19.15!!!! – z poświęceniem medalików Matki Bożej.

Kandydatów do bierzmowania z klas VIII – zapraszamy na spotkanie w piątek o 18.45.

Zapraszamy na czuwanie modlitewne w piątek od 17.20.

Możliwość skorzystania z adwentowej spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. przez cały tydzień

P. Organista i członkowie rady parafialnej posiadający specjalne upoważnienie roznoszą do każdego mieszkania poświęcone opłatki z gazetką, zaproszeniem na Pasterkę i Święta oraz życzeniami. Zbierają ofiary na nasze parafialne inwestycje – prosimy o wyrozumiałość – przyjmijmy ich z życzliwością i szacunkiem. Brońmy się przed oszustami. Porządek roznoszenia opłatków na stronie internetowej parafii i w gablotce. Zaproszenia na kolędę prosimy wrzucać do pudełka w kościele lub przesłać na e-mail parafii: par.krakow.witkowice@onet.eu w terminie do 18 grudnia 2022 r.

W przyszłą niedzielę nasz zespół charytatywny będzie kwestował na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących naszej parafii.

Niech nie zabraknie świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” na naszym wigilijnym stole ofiara od 10 zł.

W tym szczególnym czasie zachęcamy do poczytania prasy katolickiej i Pisma św., dobrej książki.

Z serca dziękujemy za wszelki trud i pomoc w tym tygodniu – szczególnie za sprzątanie. „Bóg zapłać” za każdą modlitwę, adorację, udział w roratach i każdą złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii. Niech Dobry Bóg i Matka Boża Niepokalana wynagradzają poświęcenie, trud i wszelką ofiarność.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni choć na chwilkę w sobotę od 8.00.

Wszystkim życzymy, jak największych owoców adwentowej zadumy i refleksji oraz dedykujemy przysłowie arabskie:

„Gdy Bóg dobrze człowiekowi życzy,

wtedy daje mu poznać własne wady”.

Terminy roznoszenia kopert z życzeniami
i poświęconymi opłatkami na Święta Bożego Narodzenia A.D. 2022

Data i godzina rozpoczęcia roznoszenia Ulica
03.12.22 od godz. 09.00

(Sobota)

Dożynkowa (cała)
04.12.22 od godz. 13.00

(Niedziela)

Wądół, Koralowa, Dróżnicka
05.12.22 od godz. 19.00

(Poniedziałek)

Kuźnicy Kołłątajowskiej, Siewna, Rysiewicza, Górnickiego
06.12.22 od godz. 20.00

(Wtorek)

Bibicka, Głogowa, Turowiec

 

07.12.22 od godz. 19.00

(Środa)

Zielone Wzgórze, Witkowicka do nr 41, Okulistów, os. Witkowice Nowe
08.12.22 od godz. 16.00

(Czwartek)

Natansona (cała), Stefanowicza
09.12.22 od godz. 19.00

(Piątek)

Autowa, Grillowa, Atrakcyjna, Nasza,                              Szewczyka, Naukowa, Zielone Jary, Pod Topolami
10.12.22 od godz. 09.00

(Sobota)

Kwiatów Polnych, Spokojna, Polowa, Szeregowa, Kasztanowa, Wzorowa, Marzycieli, Marszowiecka, Cyprysowa, Jackowa, Prywatna, Główna, Rabatkowa
11.12.22 od godz. 13.00

(Niedziela)

Górka Narodowa, Witkowicka nr od 42 do 67

 

W kolejnym harmonogramie Suche Łąki, Nowa Górka, Koło Białuchy