III Niedziela Adwentu – 11 grudzień 2022.

Trzecia Niedziela Adwentu „Gaudete” wzywa nas do prawdziwej radości. Pierwsze przyjście Syna Bożego przyniosło radość wszystkim ludziom, którzy na Niego czekali. Jesteśmy coraz bliżej świąt, a przede wszystkim coraz bliżej jesteśmy powtórnego przyjścia Jezusa na ziemię. Niech to spotkanie z przychodzącym Jezusem będzie dla nas wszystkich znakiem radości i niezachwianej nadziei, która nigdy zawieść nie może. By ta radość była pełna, trzeba podjąć wezwanie do nawrócenia i przemiany serca. Niech dzisiejsze spotkanie z Panem w Eucharystii i ostatnie adwentowe dni pomogą nam otworzyć serca na Bożą obecność.

Czuwająca Maryja zaprasza nas na Roraty – w niedziele o 8.00, w tygodniu o 18.00. Zapraszamy zwłaszcza młodzież i dzieci. Na Roraty przychodźmy z lampionami, przynosząc również serduszka z dobrymi uczynkami, imieniem i nazwiskiem – wylosowane serduszko zabiera do domu na jeden dzień figurkę Matki Bożej. Dzieci otrzymują specjalne obrazki z bohaterami historii zbawienia.

W poniedziałek – wspomnienie NMP z Guadalupe. Po Mszy św. odbędzie się rozdanie nagród za wykonane prace związane z różańcem.

We wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Wyjątkowo nie będzie spotkania o 18.45 kandydatów do bierzmowania z klas VI!!!.

W środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła – dzień modlitwy za Ojczyznę.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie modlitewne. Od 19.00 – 19.30 – adoracja młodzieży zakończona błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII, VIII. Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz wspólnotę rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.30 i Mszę św. o 18.00.W sobotę – rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30.

A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas klas VI,VII, VIII – przygotowujący się do bierzmowania

Nasz zespół charytatywny kwestuje dziś na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących naszej parafii.

Możliwość skorzystania z adwentowej spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. przez cały tydzień.

Niech nie zabraknie świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” na naszym wigilijnym stole ofiara od 10 zł.

W przyszłą niedzielę – Fundacja św. Mikołaja będzie kwestować do puszek dla potrzebujących uczniów naszej szkoły.

W tym szczególnym czasie zachęcamy do poczytania prasy katolickiej i Pisma św., dobrej książki.

Wielkie „Bóg zapłać” za każdą złożoną opłatkową ofiarę na potrzeby naszej parafii, za szacunek i życzliwe przyjmowanie przedstawicieli rady parafialnej. Z serca dziękujemy za każdą modlitwę, adorację, udział w roratach  za wszelki trud i pomoc w tym tygodniu – szczególnie za sprzątanie.

Zaproszenia na kolędę prosimy wrzucać do pudełka w kościele lub przesłać na e-mail parafii: par.krakow.witkowice@onet.eu w terminie do 18 grudnia 2022 r.

Przy wyjściu – są poświęcone opłatki .

Wytrwale módlmy się za tych, którzy pomagają oraz za każdego ofiarodawcę. Niech Matka Boża Adwentowa wynagradza wszelki trud i ofiarność.

Serdecznie zapraszamy do pomocy – w sprzątaniu i w przygotowaniu naszej świątyni, szopki i choinek na święta Bożego Narodzenia – /liczymy na naszą młodzież/ – w sobotę od godz. 8.00. Poświęćmy godzinkę czasu.

Wszystkim życzymy adwentowej radości i umacniającej nadziei – dedykując myśl Ericha Froma:

„Dawanie samo w sobie jest doskonałą radością”.