ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 8 stycznia 2023.

Jezus Chrystus został ustanowiony przez Boga „światłością dla narodów” i przymierzem dla wszystkich ludzi. Jezusa z Nazaretu Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą. My także, przez sakrament chrztu świętego staliśmy się Dziećmi Boga i „ nowym stworzeniem”. Odtąd jesteśmy wezwani, by całym życiem świadczyć o Chrystusie wszędzie gdziekolwiek jesteśmy. Każdy z nas ma przejść przez ziemię czyniąc dobrze. Niech na tej drodze umacnia nas przyjmowanie Komunii św. – pokarmu z nieba.

Z racji Nowego Roku dziś adoracja Najśw. Sakramentu.

Również wyjątkowo dziś zmianka różańcowa – o 15.30 – zapraszamy na chwilę wspólnej modlitwy.

Kandydatów do bierzmowania z klas VI zapraszamy na spotkanie we wtorek o 18.45, a z klas VIII  w piątek o 18.45.

W piątek czuwanie modlitewne – od 17.20. Wszystkich zachęcamy.

Pierwszo-piątkowe odwiedziny chorych z posługą sakramentalną z racji Trzech Króli i choroby wyjątkowo – w II piątek 13.I.2023 – od godz. 8.30.

W sobotę – dzień naszej wielkiej modlitwy za Ojczyznę.

W przyszłą, III niedzielę miesiąca naszą młodzież zapraszamy na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI,VII, VIII przygotowujący się do bierzmowania. Dzieci naszej szkoły zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30,  Po Mszy św. odbędzie się koncert kolęd wykonany przez naszą scholę – wszystkich a zwłaszcza dzieci serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej . Można zabierać do domu gratis starsze gazety.

W imieniu misjonarzy – za modlitwy i wsparcie materialne – składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Szczerze dziękujemy za każdą złożoną ofiarę kolędową i na potrzeby naszej parafii, za każdą pomoc w tym tygodniu, zwłaszcza za sprzątanie. Wytrwale módlmy się za tych, którzy pomagają oraz za każdego ofiarodawcę. Niech Maryja wynagradza wszelki trud i ofiarność.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu świątyni w sobotę od 8.00. Znajdźmy chwilkę czasu.

Wszystkim na kolejne dni dedykujemy sentencję św. Augustyna:

„Gdybyśmy naprawdę żyli, jak prawdziwi chrześcijanie,

zdobylibyśmy wszystkich dla Chrystusa”.