XXIV Niedziela Zwykła – 15 wrzesień 2013.

Liturgia Słowa mówi nam dziś, że odpowiedzią Boga na grzech jest miłosierdzie. Ewangelia o miłosiernym ojcu przekonuje nas, że Bóg nie jest zainteresowany ani upokorzeniem, ani zniszczeniem człowieka pogrążonego w błotnym grzęzawisku grzechowym.  Bóg jest zainteresowany przede wszystkim uratowaniem człowieka pogrążonego w grzechu. Miłosierdzie Boże jest szansą powrotu człowieka do domu ojca. To miłosierdzie realizuje się tu i teraz.

Dziś – III niedziela miesiąca – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież wyjątkowo na Mszę św. dożynkową. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum.

Przeżywając dożynkową niedzielę dziękujemy dziś za plony ziemi i każdy trud pracy, za to, że mamy chleb powszedni. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na nasze dożynki z poświęceniem wieńca dożynkowego:

        15.00 – Msza św. dożynkowa, którą odprawi X. Kanonik Wiesław Grzechynia, proboszcz Parafii Czernichów .

        16.30 – Festyn – wspólna zabawa w Szkole Podstawowej. W jego ramach o 17.00 – występ zespołu „Prasłowianki”.  

Nie będzie Mszy św. o 16.15!!!!!.

Od 15 IX przeżywamy Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wychowujmy do wartości. Aby budowali życie na skale”.

W poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

W środę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy naszą młodzież. Zbiórka ministrantów po Mszy św. wieczornej.

W piątek – III miesiąca – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy.  -. Po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu: czuwanie modlitewne szczególnie w intencji naszych rodzin do 19.00. Od 19.00 – 19.15 adoracja w ciszy. O 19.15 – czuwanie młodzieży- obowiązkowo przyjdą uczniowie klas II i III gimnazjum. Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

Spotkanie Dzieci Bożych również w piątek o 16.30 oraz próba chóru parafialnego i wszystkich chętnych – o 18.45.

X. Kardynał wraz z Caritas zapraszają osoby chore i starsze na pielgrzymkę do sanktuarium Krzyża św. w Mogile w piątek – 20 IX. Rozpoczęcie Mszą św. o 11.30. Wyjazd o 10.00 – zapisy chętnych do środy po Mszach św. w zakrystii.

W sobotę – III miesiąca – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.

Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do sanktuariów na Górze św. Anny, w Bardzie i Wambierzycach

w dniu 05. X. 2013 /sobota/. Koszt ok. 75 zł. Zapisy po Mszach św. w zakrystii.

Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej – polecam dziś w „Przewodniku katolickim” artykuł: „Tworzymy jeden Kościół”.

Na ręce starostów i p. dyrektor składam wszystkim serdeczne „Bóg zapłać” za trud przygotowania dożynek. Dziękuję za każde zaangażowanie i poświęcenie dla parafii, za złożone ofiary na posadzkę i za sprzątanie.

Za dobrodziejów i darczyńców naszej parafii i naszej szkoły szczerze się módlmy.

Bardzo proszę nasze niewiasty o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00.

Na kolejny tydzień całej naszej wspólnocie parafialnej i szkolnej, wszystkim gościom życzymy – niech patronka tej ziemi św. Maria Magdalena wyprosi każdemu łaskę, której najbardziej potrzebuje – a na dziś dużo dobrej dożynkowej zabawy, która niech nas jeszcze bardziej zjednoczy i umocni na wszelki trud, który przed nami – niech towarzyszy nam myśl T. Fontane`a:

„ Zawsze ostatecznie zwycięża

urodzajne pole nad nieurodzajnym”.