XXV Niedziela Zwykła – 22 wrzesień 2013

Słowo Boże czytane dziś w czasie Eucharystii mówi o niebezpieczeństwach, jakie niesie bogactwo i majątek, które mogą zamknąć serce człowieka na potrzeby biednych i potrzebujących. Dramat rozpoczyna się wtedy, gdy posiadanie staje się ważniejsze niż Bóg i bliźni. Msza święta uczy postawy hojności, służby i braterskiej miłości.

Kończymy Tydzień Wychowania pod hasłem: Wychowujmy do wartości. Aby budowali życie na skale”.

W poniedziałek – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika.

We środę – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana.

W piątek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana –  Od 17.20 wspólna modlitwa różańcowa za całą parafię, dobrodziejów i ofiarodawców oraz o łaskę Bożej mądrości dla wszystkich.

Także w piątek w katedrze na Wawelu, podczas Mszy św. o 17.30 kandydat na lektora Grzegorz Samborski przyjmie błogosławieństwo księdza biskupa do swojej posługi. Zapraszamy na tę Mszę św. chętnych, a wszystkich prosimy o modlitwę w intencji naszego nowego lektora.

W sobotę – wspomnienie św. Wacława, męczennika – IV Pielgrzymka Róż Różańcowych do Łagiewnik /program w gablotce/.

W przyszłą niedzielę – święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

Zbiórka ministrantów młodszych – w środę o 18.45.

Dzieci Boże i wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie – w piątek o 16.30.

Spotkania kandydatów do bierzmowania z klas III w piątek o 18.30.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do nowo powstającej grupy śpiewającej – spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę o 11.00.

Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do sanktuariów na Górze św. Anny, w Bardzie i Wambierzycach – w dniu 05. X. 2013 /sobota/. Koszt ok. 75 zł. Zapisy po Mszach św. w zakrystii.

Koło Przyjaciół Radia Maryja na Krowodrzy zaprasza na Mszę świętą w kościele św. Jadwigi, która będzie  transmitowana poprzez Telewizję Trwam i Radio Maryja w poniedziałek 23 września, od godz. 18:00.

Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecam „Przewodnik Katolicki” a w nim artykuł: „Zapomniany męczennik”.

Szczerze dziękujemy” za każdy parafialny trud, za sprzątanie i za każdą złożoną ofiarę na posadzkę i potrzeby parafii.

Na ręce starostów p. Jolanty Kłosowskiej i p. Jana Napory oraz p. dyrektor szkoły składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać” za trud zorganizowania dożynek parafialnych. Wyrazy wdzięczności za dary dożynkowe: wieniec, chleby, owoce, kwiaty.

Wyrażamy wdzięczność naszemu zespołowi charytatywnemu za zorganizowanie dla chorych i starszych pielgrzymki do sanktuarium Krzyża św. w Mogile i wszystkim za czuwanie w III piątek miesiąca.

Módlmy się wytrwale za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w każdą sobotę od 9.00.

Na ten tydzień całej wspólnocie parafialnej życzymy wytrwałości na trudnych nieraz drogach naszego życia z myślą A. Asnyka:

„Nie pomogą próżne żale…

Ból swój niebu trza polecić,

A samemu wciąż wytrwale

Trzeba naprzód iść … i świecić!”.