XXVI Niedziela Zwykła – 29 wrzesień 2013.

Przypowieść o bogaczu i Łazarzu jest przypomnieniem, że należy się dzielić posiadanymi dobrami z ludźmi potrzebującymi. Boleć winna obojętność, z jaką traktuje się czasem ludzi znajdujących się w potrzebie. Chrześcijanin nie powinien grzeszyć obojętnością, ale winien mieć oczy i serce otwarte na potrzeby drugiego człowieka. Tego uczy nas udział we Mszy świętej, tego powinna nas uczyć każda modlitwa.

Przed nami październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe, szczególnie dzieci i młodzież – w niedziele o 15.30, a w tygodniu o 17.30. Myślę, że mamy za co Bogu dziękować i o co prosić ufając wstawiennictwu Matki Najświętszej. Na różaniec obowiązkowo zapraszamy: w poniedziałki klasy IV, V i VI, we wtorki dzieci z klas O, I, II i III, w czwartki gimnazjalistów, w sobotę młodzież.

Dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki; „Ratujmy świat” – z częściami słów wypowiedzianych przez Maryję podczas objawień w Fatimie. Zachęcamy, byśmy często modlili się na różańcu indywidualnie, w rodzinach i we wspólnocie parafialnej.

W poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

We wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła – pierwsze nabożeństwo różańcowe z procesją o 17.30. Znajdźmy chwilę czasu na wspólną modlitwę i na procesję.

W środę – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów – zbiórka ministrantów starszych – o 18.45.

W I czwartek – spotkanie rady parafialnej i wszystkich zatroskanych o rozwój naszej parafii – o 18.30.

W I piątek- wspomnienie św. Franciszka z Asyżu – nabożeństwo do  Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy naszą młodzież – obowiązkowo przyjdą uczniowie gimnazjum z klas I, II, i III. Po Mszy św. krótkie spotkanie i zbiórka lektorów.

Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. – w I piątek o 16.30. Spowiedź od 16.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i dodatkowo w czwartek i w piątek od 17.15.

Wszystkich chętnych – starszych i młodszych – zapraszamy do chóru parafialnego – spotkanie w piątek o 18.45.

W I sobotę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy i Niepokalanego Serca NMP.

Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. O 21.00 Wieczór Jana Pawła II z Apelem Jasnogórskim. Przyjdźmy na tę szczególną chwilę modlitwy i medytacji.

W przyszłą niedzielę – Członków Żywego Różańca zapraszamy na zmiankę różańcową, Mszę św. wieczorną i spotkanie w domu parafialnym.

Jeszcze tylko dziś zapisujemy na parafialną pielgrzymkę do sanktuariów na Górze św. Anny, w Bardzie i Wambierzycach – w dniu 05. X. 2013 /sobota/. Koszt ok. 75 zł. Zapisy po Mszach św. w zakrystii. Wyjazd o 4.30 spod strażnicy.

W tych dniach otrzymacie państwo kolejny numer „Zwiastunki naszej parafialnej gazetki z zaproszeniem na  modlitwę różańcową i prośbą, by zaangażować się w życie parafialnej wspólnoty oraz wesprzeć finansowo budowę nowego ołtarza ofiarnego i ambonki.

Bardzo dziękuję całemu zespołowi redakcyjnemu gazetki. Proszę o pomoc w rozniesieniu kopert.

Nasza szkoła serdecznie zaprasza na wieczór poezji i humoru X. Marcina Godawy – „Przed następnymi igrzyskami” – 02. 10 2013 – o godz. 19.00.

Zachęcamy do poczytania prasy katolickiej. Polecamy „Przewodnik katolicki” a w nim artykuł: „Czas na parafię”.

„Bóg zapłać” za każdy parafialny trud, szczególnie za sprzątanie i kwiaty oraz za każdą złożoną ofiarę na posadzkę i potrzeby parafii. Módlmy się wytrwale za całą parafię oraz wszystkich dobrodziejów i darczyńców.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00.

Życzmy wszystkim, niech październik będzie miesiącem odrodzenia mojej modlitwy osobistej, naszej modlitwy rodzinnej i parafialnej z myślą J. Eskriva:

„Święty różaniec jest potężną bronią.

Używaj jej z ufnością, a zadziwią cię wyniki”.