XXXII Niedziela Zwykła – 10 listopad 2013.

Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli przypomina nam prawdę o naszym przeznaczeniu do chwały zmartwychwstania. Ta prawda umacniała starotestamentalnych męczenników do mężnego wyznawania wiary w Boga Jedynego. Byli oni przekonani, że zmartwychwstaną i będą widzieć Boga. Niech taka wiara kieruje całym naszym życiem.

Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski drugą niedzielę listopada przeżywamy w Kościele w Polsce jako V Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który jest zachętą do codziennej, wytrwałej modlitwy do Boga o pokój na świecie i o ustanie prześladowań. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek wspieramy dziś Nigerię, w której cierpią chrześcijanie. Można również wysłać SMS o treści RATUJE na numer 72405 (koszt z VAT 2,46 zł),  – karteczki przy wyjściu. „Twoja pomoc ma wartość większą niż myślisz”.

Jutro – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa – Narodowe Święto Niepodległości – powierzmy Bogu losy naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków.  Pomódlmy się za tych, którzy nią rządzą oraz za tych, którzy za nią oddali swoje życie.

Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.

We wtorek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

W środę – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

Próba chóru w czwartek o 20.00.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu: czuwanie modlitewne szczególnie w intencji naszych zmarłych do 19.00. Od 19.00 – 19.15 adoracja w ciszy. O 19.15 – czuwanie młodzieży – obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I i III gimnazjum. Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

W sobotę – wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 16.15. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy w „Przewodniku Katolickim” wymowne artykuły o Ojczyźnie i patriotyźmie.

„Bóg zapłać” za udział w  modlitwie różańcowej za naszych zmarłych. Bardzo dziękuję za wszelką troskę o nasze świątynie i za każde dobro i poświęcenie dla parafii, za kwiaty, sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę na nowy ołtarz. Niech dobry Bóg sam wynagradza.

Wszystkich proszę o modlitwę w intencji naszej parafii, budowy ołtarza, za każdego ofiarodawcę i dobrodzieja oraz o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00.

Całej naszej parafii i wszystkim naszym rodakom z okazji Święta Narodowego życzymy, abyśmy zawsze byli wierni tradycji naszych głęboko wierzących ojców dedykując znaną sentencję:

„ Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem,

Polska jest Polską a Polak Polakiem”.

 

Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie. Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen