UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 24 listopad 2013.

Kończymy Rok Wiary – dziękujemy Bogu za ten szczególny czas i dar łaski, ufamy, że zaowocuje wzrostem i umocnieniem wiary w Jezusa Chrystusa każdego z nas. Kościół na zakończenie roku liturgicznego ukazuje nam tegoż Jezusa jako Króla Wszechświata zasiadającego na tronie, a zarazem ukrzyżowanego i po ludzku „bezsilnego” Zbawiciela. Jednak to właśnie Ukrzyżowany i Zmartwychwstały jest Głową Kościoła i Panem wszystkiego, co istnieje. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do współpracy w budowaniu Chrystusowego królestwa prawdy, sprawiedliwości, miłości i pokoju.

W czwartek – spotkanie klas I gimnazjum w drodze do bierzmowania – o godz. 19.00 w salce.

W piątek – zapraszamy na czuwanie  modlitewne od godz. 17.20.

W sobotę – Święto św. Andrzeja, Apostoła. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych łask.

W przyszłą niedzielę – rozpoczynamy czas Adwentu – czas przygotowania się na przyjście Chrystusa w tajemnicy Bożego Narodzenia. Uczyńmy to z Maryją licznie uczestnicząc w Roratach – w niedzielę o 8.00 a w tygodniu o18.00 – szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Pierwsze Roraty w przyszłą niedzielę o 8.00. Na Roraty przychodźmy z lampionami i przynośmy serduszka z dobrymi uczynkami /będą później włożone do szopki/. Dzieci będą otrzymywały specjalne obrazki ze świętymi, którzy w najbiedniejszych kochali Boga ze wszystkich sił.

W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar tajfunu  X. Kardynał prosi o ducha chrześcijańskiej solidarności z poszkodowanymi na Filipinach. Skutki tragedii są ogromne, prawie 10 milionów mieszkańców wymaga natychmiastowej pomocy, a wielu z nich elementarnych środków, niezbędnych do przeżycia.  Dlatego w dzisiejszą niedzielę zbieramy do puszek ofiary z przeznaczeniem na ten cel.

Zapraszamy do kupowania świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” – ofiara od 6 zł – będzie przeznaczona na wigilię i święta dla najbiedniejszych dzieci.

Czytajmy prasę katolicką. Polecamy dziś w „Przewodniku Katolickim” specjalny dodatek: Kronikę Roku Wiary”.

Przy wyjściu można kupić ładne kalendarze na nowy rok.

Z całego serca dziękuję za wszelką pomoc i trud sprzątania w tym tygodniu:  „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę na budowę nowego ołtarza ofiarnego i ambonki. Módlmy się wytrwale w intencji parafii i za każdego dobroczyńcę i ofiarodawcę.

Bardzo proszę o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w sobotę od 9.00. Znajdźmy godzinkę czasu, by przygotować naszą świątynię.

Życzymy wszystkim, by Chrystus – w duchu wiary – był rzeczywiście królem naszych serc, naszych rodzin i całej naszej parafialnej wspólnoty – dedykując myśl  św. Jana Bosko:

„Każda chwila czasu jest cenna, a każdy czas, który dobrze spożytkujesz,

będzie skarbem zdobytym przez ciebie”.