I Niedziela Adwentu – 1 grudzień 2013.

Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy dziś – kolejny Adwent w naszym życiu: czas oczekiwania, czas budzenia nadziei i jednocześnie nowy rok liturgiczny. Pierwsza część Adwentu przypomina o potrzebie czuwania wobec powtórnego przyjścia Chrystusa u końca czasów na sąd ostateczny. Dlatego słyszymy dziś Chrystusowe: „Uważajcie i czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie!”. W pierwszą niedzielę Adwentu Kościół katolicki wchodzi w pierwszy rok nowego programu duszpasterskiego pod hasłem: „Wierzę w Syna Bożego”.

Zmianka o 15.30.  Z racji listu biskupów – adoracja w przyszłą niedzielę.

Abyśmy mogli, jak najlepiej przeżyć ten czas czuwająca Maryja zaprasza nas na Roraty – w niedziele o 8.00, w tygodniu o 18.00 – także w poniedziałek. Zapraszamy przede wszystkim młodzież i dzieci – Matka Boża czeka na was, nie sprawcie Jej zawodu!! Dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki ze świętymi, którzy w najbiedniejszych kochali Boga ze wszystkich sił. Na Roraty przychodźmy z lampionami, przynosząc również serduszka z dobrymi uczynkami, imieniem i nazwiskiem /będą później włożone do szopki/ – wylosowane serduszko otrzyma na jeden dzień figurkę Matki Bożej.

We wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

W środę – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Zbiórka ministrantów starszych o 18.45. Również w środę – spotkanie zespołu charytatywnego po Mszy św. wieczornej.

W I czwartek  – o 17.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina święta”, którą wprowadzamy na prośbę naszych biskupów – zapraszamy na tę szczególną chwilę adoracji.

Po Mszy świętej wieczornej spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W I piątek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa – uczmy się wzajemnego obdarowywania się.  Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. roratnią o 18.00 – obowiązkowo przyjdą uczniowie gimnazjum z klas I, II, i III. Po Mszy św. krótkie spotkanie. Spotkanie lektorów o 18.45.

Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. roratnią w I piątek o 16.30. Spowiedź od 16.00.

Grupa modlitewna zaprasza na czuwanie od godz. 17.20.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

Okazja do spowiedzi św. dla młodzieży i starszych przed każdą Mszą św. oraz w czwartek i w piątek od 17.15.

Również w piątek – spotkanie chóru o 18.45 – chętnych serdecznie zapraszamy.

W I sobotę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła i Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. O 21.00 Wieczór Jana Pawła II z Apelem Jasnogórskim. Przyjdźmy na tę szczególną chwilę modlitwy i medytacji.

Solenizantkom i solenizantom  tego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych łask.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie. Na prośbę szkoły – zbiórka do puszek na Fundację św. Mikołaja – dla biednych uzdolnionych uczniów.

Dorośli członkowie rady parafialnej posiadający specjalne upoważnienie rozpoczną pod koniec tygodnia roznosić do każdego mieszkania poświęcone na Roratach opłatki z gazetką parafialną, zaproszeniem na Pasterkę i życzeniami oraz będą zbierać ofiary na budowę nowego ołtarza ofiarnego i ambonkę – proszę o wyrozumiałość – przyjmijmy ich z wielką życzliwością i wyrozumiałością. Parafia nie posyła z opłatkami dzieci i młodzieży  – brońmy się przed oszustami.

Zapraszam do kupowania świecWigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” – ofiara od 6 zł.

Kupujmy i poczytajmy adwentowo prasę katolicką.

Z całego serca dziękujemy za wszelki trud i wielką pomoc w tym tygodniu – szczególnie przy sprzątaniu „Bóg zapłać” za każdą modlitwę i za każdą złożoną ofiarę na pomoc Filipinom i na nowy ołtarz ofiarny i ambonkę.

Bardzo proszę  o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w sobotę od 9.00. Znajdźmy godzinkę czasu.

Niech oczekująca Maryja i św. Maria Magdalena prowadzą nas owocnie przez czas Adwentu – z myślą Ignacego Krasickiego:

„Tego imię za życia wpisane jest w niebie,

komu chlebem powszednim jest ofiara z siebie”.