XIX Niedziela Zwykła – 10 sierpień 2014

Wiara przypomina chodzenie po wodzie. Jeśli człowiek zaufa całkowicie Bogu, wtedy rzeczy po ludzku niemożliwe stają się możliwe. Często jesteśmy słabi jak Piotr, chcemy dokonywać rzeczy niezwykłych, ale wciąż za bardzo liczymy na siebie, za mało na Boga. Powtórzmy więc dzisiaj z ufnością za św. Piotrem: Panie pozwól mi przyjść do Ciebie.

Przeżywamy miesiąc sierpień – miesiąc szczególnej troski o trzeźwość. Módlmy się gorąco o ducha trzeźwości wszystkich, szczególnie dzieci i młodzieży oraz za rodziny przeżywające tragedie pijaństwa i alkoholizmu. Trwajmy w trzeźwości. Dajmy odważnie dobry przykład.

W poniedziałek – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

W środę – ŚWIĘTO NMP KALWARYJSKIEJ.

W czwartek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika – patrona Służby Liturgicznej.

W piątek – 15 sierpnia – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP.

Tajemnica Wniebowzięcia NMP ukazuje nam sens oddawania czci świętym. Nie tylko są oni pośrednikami na naszej drodze do Boga. W osobie Matki Chrystusa w szczególny sposób dostrzegamy konieczność naśladowania świętych. Maryja przez to, że została wzięta do nieba – pokazała nam drogę – nasza ojczyzna jest w niebie. Msze św. jak w każdą niedzielę – o 8.00, 10.00, 11.30, 16.15.

Na każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów i ziół. Z racji uroczystości – nie ma postu.

W przyszłą niedzielę – święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej i naszego miasta.

Na prośbę X. Kardynała naszego Metropolity zbieramy dziś do puszek ofiary z przeznaczeniem na pomoc dla poszkodowanych w kataklizmie mieszkańców dekanatów: Mszana Dolna, Dobczyce i Myślenice.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej – nie bójmy się ubogacać wewnętrznie. Polecamy dziś w „Przewodniku Katolickim” artykuł: „Przebaczenie ponad ludzkie siły”.

„Bóg zapłać” za wszelką troskę o naszą parafię i świątynię, szczególnie za sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę na posadzkę w nawach i ołtarz boczny.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszego kościoła – w sobotę od 9.00.

Niech NMP – Wniebowzięta – wyprosi nam wszystkim łaskę prawdziwej, odważnej odpowiedzialności za swoje powołanie do świętości, za swoją godność – niech towarzyszy nam myśl Heinricha Pestalozziego:

„ Najprostszą i najkrótszą drogą do nieba

jest solidne wypełnianie swoich obowiązków na ziemi”.