XX Niedziela Zwykła – 17 sierpień 2014

Liturgia Słowa mówi nam dzisiaj o wielkiej mocy modlitwy wstawienniczej za innych. Wiara matki sprawiła, że Jezus uzdrowił jej córkę. Prosiła, by On ze względu na nią dokonał tego cudu. Jeśli będziemy troszczyć się o swoją wiarę, nasza modlitwa wstawiennicza będzie o wiele skuteczniejsza. Będziemy mogli wyprosić wiele dla innych, gdyż Bóg dokona tego ze względu na nas.

Dziś również – święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej i naszego miasta.

W środę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

W czwartek – wspomnienie św. Piusa X, papieża.

W piątek – wspomnienie NMP, Królowej –  o 17.20 – wspólna modlitwa różańcowa za parafię, ofiarodawców i dobrodziejów oraz o ducha trzeźwości i abstynencji.

W przyszłą niedzielę – święto św. Bartłomieja, Apostoła.

Niech święci patronowie pomogą nam trwać w trzeźwości. Nie bójmy się podejmować trudów i wyrzeczeń. Umiejmy powiedzieć nie złym alkoholowym obyczajom – dajmy dobry przykład.

Dożynki odbędą się w niedzielę – 14 września 2014 r. Msza św. dożynkowa o godz.15.00 – po niej w szkole festyn parafialno-szkolny.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej – nie bójmy się ubogacić naszego ducha.

W „Przewodniku Katolickim” polecamy artykuł: „Wzrastać w kulturze spotkania”.

„Bóg zapłać” za wszelką troskę o naszą parafię, szczególnie za kwiaty i sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę na posadzkę w nawach i ołtarz boczny. Szczerze dziękujemy rodzinie ZAWISZÓW za ufundowanie czterech witraży w prezbiterium. Za wszystkich dobrodziejów i darczyńców naszej parafii szczerze się módlmy.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00.

Wszystkim życzymy ducha ufnej i szczerej modlitwy oraz prawdziwej mądrości i wytrwałości, przede wszystkim w tym, co trudne i przykre z myślą Owidiusza:

„Kropla drąży skałę nie siłą,

    lecz ciągłym padaniem”.