XXI Niedziela Zwykła – 24 sierpień 2014

„Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?” – pytanie Jezusa rozbrzmiewa w wciąż sercu Kościoła. Chrześcijanin – to ktoś, kto uznaje Chrystusa za zbawcę.  W wierze jest zawsze coś osobistego, niepowtarzalnego.  Nie można wiecznie chować się za wiarę innych. Wierzyć w Jezusa jako Boga oznacza zawierzyć Mu swoje życie, uznawać go za swoją drogę. Wiara jest decyzją, świadomym wyborem. Prośmy Boga o dar mocnej i żywej wiary dla siebie i innych.

Dziś również święto św. Bartłomieja, apostoła.

Kończy się miesiąc sierpień. Nie bójmy się podejmować trudów i wyrzeczeń w dziedzinie trzeźwości. Umiejmy powiedzieć „nie” złym alkoholowym obyczajom – dajmy dobry przykład.

We wtorek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Dzień modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Odnowimy Akt zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej i ogarniemy modlitwą prześladowanych.

W środę – wspomnienie św. Moniki.

W czwartek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

W piątek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela – o 17.20 –  wspólna modlitwa różańcowa za parafię, ofiarodawców i dobrodziejów.

W sobotę XLII Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło Życie oraz Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dożynki parafialno-szkolne odbędą się w niedzielę – 14 września 2014 r. Msza św. dożynkowa o godz.15.00. Po niej w szkole festyn.

Szczere życzenia składamy wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Bartkom, Monikom i Augustynom. Ogarnijmy ufną modlitwą naszego kleryka Bartka w jego drodze do kapłaństwa.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej – nie bójmy się ubogacić naszego ducha. Polecamy w „Przewodniku Katolickim” artykuł: „ Zaufać, że Bóg nas prowadzi”.

Decyzją X. Kardynała Stanisława Dziwisza nasz X. Piotr został przeniesiony do Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie będzie pełnił funkcję prokuratora/ekonoma/ i prefekta, natomiast X. Roman STECHURA został mianowany wikariuszem naszej parafii. W przyszłą niedzielę pożegnamy X. Piotra i powitamy X. Romana.

„Bóg zapłać” za wszelką troskę o naszą parafię, szczególnie pomoc w przygotowaniu mieszkania nowemu Księdzu, za kwiaty i sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę na posadzkę w nawach i ołtarz boczny. Za wszystkich dobrodziejów i darczyńców naszej parafii szczerze się módlmy.

Na ostatni tydzień wakacji – życzymy wszystkim – niech Matka Boska Częstochowska pomoże odważnie wybierać Chrystusa i Jego drogę nieraz bardzo trudną – dedykując myśl Seneki Młodszego.

„Matczyna miłość nie zna strachu”.