XXII Niedziela Zwykła – 31 sierpień 2014.

Dziękujemy dziś Panu Bogu za czas wakacji i urlopów. W imię Boże rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Prośmy o Boże błogosławieństwo dla wszystkich nauczycieli, rodziców i wychowawców oraz dla uczniów, by nie marnowali swoich zdolności i jak najlepiej wykorzystali każdy dzień nauki.

Od września znów będzie Msza św.: w czwartek o godz. 18.00 i w piątek o 7.00.

W poniedziałek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego:

            Szkoła podstawowa – o godz. 8.00. Spowiedź św. od 7.30

            Gimnazjum – o godz. 10.00. Spowiedź św. od 9.30.

Wszystkich uczniów, nauczycieli, wychowawców i rodziców serdecznie zapraszamy.

W środę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W I czwartek – o 17.00„Godzina święta” – zapraszamy na  chwilę modlitwy i adoracji. Po Mszy św. o godz. 18.00 – zebranie rady parafialnej i wszystkich, którzy pragną zaangażować się w życie parafii.

W I piątek – litania do  Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy uczniów klas I, II i III gimnazjum. Po Mszy św. krótkie spotkanie gimnazjalistów i zbiórka lektorów. O 16.30 – Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci św. od 16.00.

Od 17.20 – wspólna modlitwa różańcowa za parafię, za nasze rodziny, wszystkich dobrodziejów parafii i o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

Odwiedziny chorych od godz. 8.15.

Również piątek- próba chóru parafialnego i wszystkich chętnych o 18.45.

Okazja do spowiedzi  św. przed każdą Mszą św. w ciągu tygodnia a z racji nowego roku szkolnego i pierwszego piątku – w czwartek i piątek od 17.15.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. O 21.00 „Wieczór Jana Pawła II” z Apelem Jasnogórskim. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę – z racji przypadającego w poniedziałek 8 września święta Narodzenia NMP /Matki Bożej Siewnej/ – na Mszach św. błogosławienie nasion przeznaczonych do siewu. W niedzielę również – dzień pielgrzymkowej modlitwy za rodziny w Kalwarii Zebrzydowskiej – na którą X. Kardynał – serdecznie zaprasza.

Dożynki parafialno-szkolne będą w niedzielę 14 września. Msza św. dożynkowa o godz.15.00!!! /zamiast o 16.15/ – po niej festyn w szkole.

Solenizantom tego tygodnia: Bronisławom, Grzegorzom, Dorotom, Beatom składamy życzenia – wielu łask.

W duchu szczerej wdzięczności żegnamy dziś naszego X. Piotra WRÓBLA, który został przeniesiony do Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie będzie pełnił funkcję prokuratora/ekonoma/ i prefekta, natomiast witamy serdecznie X. Romana STECHURĘ, który został mianowany wikariuszem naszej parafii. Obu kapłanom życzymy obfitości darów Ducha Św. w dalszej ich posłudze. Niech św. Maria Magdalena wyprasza potrzebne łaski.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej. Polecamy dziś w „Przewodniku Katolickim” artykuł: „Kariera – droga do świętości?”.

„Bóg zapłać” za wszelką troskę o naszą parafię, szczególnie za sprzątanie, kwiaty oraz za każdą złożoną ofiarę na posadzkę w nawach. Za wszystkich dobrodziejów i darczyńców naszej parafii szczerze się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00.

Na nowy rok szkolny składamy serdeczne życzenia – obfitości darów Ducha Świętego – wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i wychowawcom z myślą T. Kotarbińskiego:

„Znakomitym nauczycielem jest dopiero ten,

kto umie innych nauczyć nawet tego, czego sam nie umie”.