XXIV Niedziela Zwykła – 14 wrzesień 2014.

Dziś – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Stajemy wobec tajemnicy krzyża, który jest znakiem naszego zbawienia. Śmierć Chrystusa na krzyżu była konieczna, byśmy mogli cieszyć się życiem wiecznym. Odkryjmy na nowo wielką wartość krzyża w naszym życiu i brońmy go przed znieważaniem. Przychodzimy do Boga,  by wychwalać Go,  dziękować Mu i prosić o przebaczenie. Bóg hojnie obdarza nas przebaczeniem, gdyż posłał swego Syna, by zmazał dług naszych win. Otrzymując darowanie sami mu­simy przebaczać naszym bliźnim i do tego wzywa nas chrześcijańskie powołanie i nasz ukrzyżowany Zbawiciel.

Przeżywając dożynkową niedzielę dziękujemy dziś za plony ziemi i każdy trud pracy, szczególnie za wychowanie; za to, że mamy chleb powszedni. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafiani gości na nasze dożynki z poświęceniem wieńca dożynkowego:

       15.00 – Msza św. dożynkowa, którą odprawi X. Infułat Jerzy Bryła.

       16.00 – Festyn – wspólna zabawa w naszej szkole. W jego ramach – występ zespołu „Prasłowianki”.

                                   Nie będzie Mszy św. o 16.15!!!!!.

Z racji listu biskupów dziś adoracja Ukrzyżowanego Pana Jezusa w Eucharystii.

Od 14 – 20. IX. przeżywamy Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wychowywać do prawdy”.

W poniedziałek -wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

We wtorek -wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II o 19.00.

Próba grupy śpiewającej /scholi/  w środę o 16.30 – dzieci serdecznie zapraszamy.

W czwartek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy naszą młodzież.

Spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek – 18. IX – o 19.00.

W piątek – III miesiąca. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu: czuwanie modlitewne szczególnie w intencji naszych rodzin. Zbiórka lektorów o 18.45.

Od 19.00 – 19.15 adoracja w ciszy. O 19.15 – czuwanie młodzieży- obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I i III gimnazjum. Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

Również w piątek próba chóru parafialnego i wszystkich chętnych – o 18.45.

X. Kardynał wraz z Caritas zapraszają osoby chore i starsze na pielgrzymkę do sanktuarium Krzyża św. w Mogile w piątek – 19 IX. Rozpoczęcie Mszą św. o 11.30. Wyjazd o 10.00 – zapisy chętnych do środy po Mszach św. w zakrystii.

W sobotę – III miesiąca – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy. Rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz wspólnotę rodzin zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą  niedzielę – III miesiąca – – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 16.15. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej – polecamy w „Przewodniku katolickim” artykuł: „Gdy nie chce się żyć”.

Na ręce starostów składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać” za trud przygotowania i dożynek. Dziękujemy za każde zaangażowanie i poświęcenie dla parafii, za przygotowanie poświęcenia krzyża na Marszowcu ofiarowanego przez p. Kościółek, za złożone ofiary na posadzkę i za sprzątanie.

Za dobrodziejów i darczyńców naszej parafii i naszej szkoły szczerze się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00.

Na kolejny tydzień całej naszej wspólnocie parafialnej i szkolnej, wszystkim gościom życzymy – niech patronka tej ziemi św. Maria Magdalena wyprosi każdemu łaskę, której najbardziej potrzebuje – a na dziś dużo dobrej dożynkowej zabawy, która niech nas jeszcze bardziej zjednoczy i umocni na wszelki trud, który przed nami – niech towarzyszy nam myśl T. Fontane`a:

„ Zawsze ostatecznie zwycięża

urodzajne pole nad nieurodzajnym”.