XXVI Niedziela Zwykła – 28 wrzesień 2014.

Kościół wypełniając wolę Bożą wzywa do nawrócenia i napełnienia nadzieją, że Bóg troszczy się o ludzi, kocha każdego, wszystkich pragnie obdarzyć zbawieniem. Przez tę ofiarę Chrystusa zbliża się do nas zbawienie i staje się ono naszym udziałem. Niech więc nasz udział w niedzielnej Eucharystii będzie wyrazem naszego oczekiwania i pełnym wiary wypełnianiem woli Bożej, by otrzymać przebaczenie, nadzieję i obietnicę zbawienia.

Przed nami październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe, szczególnie dzieci i młodzież – w niedziele o 15.30, a w tygodniu o 17.30. Myślę, że mamy za co Bogu dziękować i o co prosić ufając wstawiennictwu Matki Najświętszej. Na różaniec „obowiązkowo” zapraszamy:

w poniedziałki klasy V, VI, we wtorki klasy III, IV, w środy gimnazjalistów, w czwartki klasy O, I, II, w piątki grupy modlitewne a w sobotę młodzież. Dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki. Zachęcamy, byśmy często modlili się na różańcu indywidualnie i w rodzinach.

W poniedziałek – święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

We wtorek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

W środę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła – pierwsze nabożeństwo różańcowe z procesją o 17.30. Znajdźmy chwilę czasu na wspólną modlitwę i procesję.

Próba grupy śpiewającej /scholi/ w środę o 16.30 – dzieci serdecznie zapraszamy.

W I czwartek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów – o 17.00„Godzina święta” – zapraszamy na  chwilę adoracji. Po Mszy św. o godz. 18.00 – zebranie rady parafialnej i wszystkich, którzy pragną zaangażować się w życie parafii.

W I piątek – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy Grupę Apostolską i naszą młodzież – obowiązkowo przyjdą uczniowie gimnazjum z klas I, II, i III. Po Mszy św. krótkie spotkanie i zbiórka lektorów.

Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. – w I piątek o 16.30. Spowiedź od 16.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i dodatkowo w czwartek i w piątek od 17.15.

Wszystkich uzdolnionych – zapraszamy na spotkania chóru parafialnego – w piątek o 18.45.

W I sobotę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu i Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. O 21.00 „Wieczór Jana Pawła” z Apelem Jasnogórskim. Przyjdźmy na tę szczególną chwilę medytacji.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy – Członków Żywego Różańca zapraszamy na zmiankę różańcową, Mszę św. wieczorną i spotkanie w domu parafialnym.

Już w tych dniach otrzymacie państwo kolejny numer „Zwiastunki” naszej parafialnej gazetki z zaproszeniem na  modlitwę różańcową i prośbą, by zaangażować się w życie parafialnej wspólnoty oraz wesprzeć finansowo budowę posadzki i nowego ołtarza bocznego.

Szczerze dziękujemy całemu zespołowi redakcyjnemu gazetki.

Zachęcamy do poczytania prasy katolickiej. Polecamy „Przewodnik katolicki” a w nim artykuł: „Daj mi mądrość”.

W przyszłą niedziele „Fundacja św. Mikołaja” naszej szkoły będzie zbierać ofiary na stypendia dla najbardziej potrzebujących uczniów.

„Bóg zapłać” za każdy parafialny trud, szczególnie ocieplanie dachu na zakrystią, za sprzątanie i kwiaty oraz za każdą złożoną ofiarę na posadzkę i potrzeby parafii. Módlmy się wytrwale za całą parafię oraz wszystkich dobrodziejów i darczyńców.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00.

Życzmy wszystkim, niech październik będzie miesiącem odrodzenia mojej modlitwy osobistej, naszej modlitwy rodzinnej i parafialnej z myślą J. Eskriva:

„Święty różaniec jest potężną bronią.

Używaj jej z ufnością, a zadziwią cię wyniki”.