XXVIII Niedziela Zwykła – 12 październik 2014.

Dziś z całym Kościołem przeżywamy uroczyście – XIV Dzień Papieski. W całej Polsce odbywają się Msze św., modlitwy, spotkania, koncerty, kwesty i wystawy poświęcone bł. Janowi Pawłowi II. Dzień ten jest dowodem, że my Polacy chcemy ciągle na nowo odczytywać to, co nam powiedział i starać się jego przesłanie zrozumieć, przyjąć i wcielać w życie. Na każdej Mszy modlimy się do niego, by wyprosił wszystkim łaskę Bożego miłosierdzia i świętości.

Z okazji Dnia Papieskiego – nasz zespół charytatywny i młodzież zbierają po Mszach św. do puszek ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – tzn. dla najbardziej potrzebujących uczniów. „Bóg zapłać” w ich imieniu za każdą złożoną ofiarę.

Cierpliwie ponawiamy zaproszenie na modlitwę różańcową w każdą niedziele o 15.30, a w tygodniu o 17.30 – niech dotrze to zaproszenie szczególnie do dzieci i młodzieży – nie bójcie się różańca!. Na różaniec obowiązkowo zapraszamy:

w poniedziałki klasy O, I, II, we wtorki klasy III, IV, w środy klasy V, VI, w czwartki gimnazjalistów a w sobotę młodzież. Dzieci otrzymują specjalne obrazki. Zachęcamy, byśmy często modlili się na różańcu w naszych domach.

W poniedziałek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

We wtorek – Dzień Nauczyciela – wszystkim nauczycielom i wychowawcom składamy serdeczne życzenia – obfitości darów Ducha Św. w ich trudnej pracy.

W środę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. . Próba scholi w środę o 16.30 – dzieci serdecznie zapraszamy.

W czwartek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I wyjątkowo z klasami II za tydzień.

W piątek – III miesiąca – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu: czuwanie modlitewne szczególnie w intencji umocnienia wiary do 19.00. Od 19.00 – 19.15 adoracja w ciszy. O 19.15 – czuwanie młodzieży – obowiązkowo przyjdą uczniowie klas II i III gimnazjum. Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

Zbiórka lektorów o 18.45.

Wszystkich uzdolnionych i chętnych – zapraszamy do chóru parafialnego – spotkanie wyjątkowo w ten piątek o 19.15.

W sobotę – III miesiąca – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Naszej służbie zdrowia składamy serdeczne życzenia. Ogarnijmy modlitwą chorych i tych, którzy im służą. – Rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym i wspólnotę rodzin zapraszamy na różaniec o 17.30 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana – Niedziela Misyjna. Dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00 /zmieniliśmy na prośbę młodych/. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Zbliża się miesiąc listopad – miesiąc naszej szczególnej pamięci o zmarłych, których spotykaliśmy i którym tyle zawdzięczamy. Wiele trzeba nam modlić się za naszych sąsiadów, może szczególnie tych, którym wyrządziliśmy krzywdę. Na wypominki jednorazowe i roczne za zmarłych przed Mszami o 8.00, 10.00, 11.30 i 16.15 przyjmujemy po każdej Mszy św. w zakrystii i w kancelarii parafialnej – przy wyjściu można zabrać wypominkowe karteczki.

Poczytajmy prasę katolicką poświęconą św. Janowi Pawłowi II i jego zaproszeniu na drogi świętości..

Wielkie „Bóg zapłać” za udział we wspólnej modlitwie różańcowej, za wszelką pomoc i troskę o parafię – sprzątanie, kwiaty – i za każdą złożoną ofiarę  na potrzeby parafii. Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00.

Pogrzeb + Pawła Wadowskiego – we wtorek o 14.00.

W Dniu Papieskim wszystkim życzymy, niech Pan Jezus miłosierny, któremu zostaliśmy zawierzeni przez św. Jana

Pawła II ożywi i umocni naszą wiarę i miłość  – dedykując wymowne słowa błogosławionego sprzed 36 lat:

„Nie lękajcie się, …..Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi..”