XXIX niedziela Zwykła – 19 październik 2014.

Przeżywamy Niedzielę Misyjną rozpoczynającą Tydzień Misyjny pod hasłem: „Z Ewangelią do narodów”. Dzisiejsza niedziela przypomina nam o spoczywającym na nas obowiązku głoszenia Ewangelii całemu światu. „Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii” – mówi św. Paweł. Kto poznał i pokochał Chrystusa nie może Go zatrzymać tylko dla siebie. Nie każdy może zostać misjonarzem, lecz każdy może wspierać dzieło misyjne modlitwą i miłością, wyrzeczeniami i ofiarą.

Dziś III niedziela miesiąca – wspomnienie bł. X. Jerzego Popiełuszki – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Cierpliwie ponawiamy zaproszenie na modlitwę różańcową w każdą niedziele o 15.30, a w tygodniu o 17.30 – niech dotrze to zaproszenie szczególnie do dzieci i młodzieży – nie bójcie się różańca!. Na różaniec „obowiązkowo” zapraszamy: w poniedziałki klasy V, VI, we wtorki klasy III, IV, w środy gimnazjalistów, w czwartki klasy O, I, II, w piątki grupy modlitewne a w sobotę młodzież.

Odmawiajmy różaniec w naszych domach. Serdecznie zapraszamy do Żywego Różańca, szczególnie mężczyzn.

W poniedziałek – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i naszego miasta.

We wtorek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

W środę – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach – program w gablocie. Wszystkich czcicieli św. Jana Pawła II zapraszamy na różaniec o 17.30. Będziemy modlić się – ufając Jego wstawiennictwu – szczególnie za całą naszą parafię.

W środę – próba scholi o 16.30 – dzieci serdecznie zapraszamy.

Spotkania kandydatów do bierzmowania: z klas I i II/razem/ we wtorek o 19.00; z klas III w piątek o 18.45.

Wszystkich chętnych – zapraszamy do chóru parafialnego – spotkanie w piątek o 18.45.

W sobotę o 19.00 spotkanie Grupy Apostolskiej i chętnej młodzieży.

 

W przyszłą niedzielę – rocznica poświęcenia kościoła własnego. Po Mszach św. w duchu wdzięczności zaśpiewamy „Ciebie Boga wysławiamy” za Bożą obecność z nami i dla nas w tej świątyni, którą wytrwale budujemy ciesząc się tym, że jest coraz piękniejsza.

„Słuszną i zbawienną jest rzeczą modlić się za zmarłymi” – w imię wdzięczności i miłości bliźniego ofiarujmy za zmarłych nasze choroby i cierpienia, trudy i wyrzeczenia, nasze modlitwy i Msze św. oraz wypominki, które przyjmujemy po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej – przy wyjściu wypominkowe karteczki.

Z okazji Dnia Papieskiego – zebraliśmy na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – 1034 zł.

„Bóg zapłać” w imieniu ubogich uczniów za każdą złożoną ofiarę.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” polecamy artykuł: „Katolicyzm na cenzurowanym”.

Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą troskę o parafię i za każdą złożoną ofiarę na nowy ołtarz ofiarny i ambonkę. Naszym paniom dziękujemy za troskę o kościół, kwiaty i trud sprzątania. Wyrazy wdzięczności za udział w modlitwie różańcowej, w adoracji i apelu w III piątek oraz rodzicom z małymi dziećmi w III sobotę.

Na Tydzień Misyjny życzymy odwagi w głoszeniu wszędzie Ewangelii miłości i w dawaniu świadectwa Chrystusowi z myślą św. Cypriana:

„Nic nie jest bardziej nieużyteczne od chrześcijanina,

który nie przyczynia się do zbawienia innych”.