XXX Niedziela Zwykła – 26 październik 2014.

Obchodzimy dzisiaj rocznicę poświęcenia kościoła własnego – rocznicę powstania naszej kaplicy i nowej świątyni, którą wytrwale budujemy. Przypomina nam ona o wdzięczności dla wszystkich budowniczych, dobrodziejów i ofiarodawców oraz o potrzebie troski o ich utrzymanie, wystrój i piękno. Zachęca nas, abyśmy dołożyli wszelkich starań i trudów, nie zrażając się przeszkodami, by zbudować do końca świątynię dla naszego Boga i Zbawcy. Liturgia słowa przypomina również o budowaniu żywej wspólnoty Kościoła z naszych serc zjednoczonych i umacnianych wiarą. Nie bójmy się zaangażować w życie parafii. Niech talent parafialny, który każdy otrzymał nie zostanie zmarnowany.

Z tej racji dziś po każdej Mszy św. modlitewny śpiew uwielbienia i wdzięczności – „Ciebie Boga wysławiamy” za Bożą obecność z nami i dla nas w tej świątyni.

Przed nami czas przepełniony refleksją nad grobami zmarłych. Dzięki Chrystusowi, Jego śmierci i zmartwychwstaniu otrzymaliśmy nadzieję życia wiecznego, a ona zawieść nie może. Jeśli śmierć należy do życia, to na każdym z nas spoczywa obowiązek dobrego przygotowania się do niej. Czyńmy to, dopóki mamy czas.

Z ufnością polecimy Bogu wszystkich naszych zmarłych. Oddajemy ich imiona Jezusowi Chrystusowi w Eucharystii, dziękując Bogu za dar ich życia. Nasza modlitwa jest wyrazem pamięci o nich, ale także pełnym ufności spotkaniem z nimi w wierze. Za naszych zmarłych ofiarujmy przez cały rok: Msze św., modlitwy, wypominki, odpusty oraz nasze codzienne krzyże, cierpienia, przykrości i dobre uczynki. Warunki zyskania odpustu za zmarłych: pobożne nawiedzenie kościoła, kaplicy lub cmentarza, modlitwa za zmarłych i w intencjach Ojca św. /Ojcze nasz, Wierzę w Boga/, stan łaski uświęcającej /spowiedź św./ i Komunia św..

We wtorek – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Solenizantom tygodnia składamy serdeczne życzenia.

W środę – próba scholi o 16.30 – dzieci serdecznie zapraszamy.

Wszystkich uzdolnionych – zapraszamy do chóru parafialnego – spotkania w środę i w piątek o 18.45.

W piątek – ostatnie nabożeństwo różańcowe o 17.30 – przyjdźmy, by Matce Bożej Różańcowej zawierzyć całą naszą parafię i jej wszystkie troski. Dziękujemy dzieciom, które uczęszczały na różaniec – uratowały honor naszych dzieci. Przynieśmy plansze z obrazkami – nagrody w I piątek listopada po Mszy św. o 16.30.

W I sobotę – 1. XI – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na cmentarzach – Msza św. z tradycyjną procesją z wypominkami – w Zielonkach o 14.00 – a na Prądniku Czerwonym również o 14.00!!.

Z racji Uroczystości Wszystkich Świętych w I sobotę – nie będzie nabożeństwa I sobót i „Wieczoru Jana Pawła”.

W przyszłą niedzielę – 2 XI – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.

O godz. 15.30 – zmianka i różaniec za zmarłych z wypominkami jednorazowymi.

Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i dodatkowo w środę, czwartek i piątek od 17.15.

W tym czasie zadumy poczytajmy trochę więcej prasy katolickiej o tajemnicy wieczności.

Bardzo dziękujemy za wszelką troskę o nasze świątynie i za każde dobro i poświęcenie dla parafii, za kwiaty, sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę na nowy ołtarz boczny i posadzkę.

Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji naszej parafii, o zaangażowanie się w jej życie oraz za każdego ofiarodawcę i dobrodzieja. Pomóżmy w sprzątaniu naszej świątyni wyjątkowo w piątek od 10.00.

Wszystkim życzymy, abyśmy szczerze cieszyli się obecnością Chrystusa w naszej świątyni a pochylając się nad grobami przeżyjmy głęboko czas refleksji i zadumy nad życiem i wiecznością. Na te szczególne dni dedykujemy myśl św. Augustyna:

„Łza za zmarłymi wyparowuje; kwiat na grobie więdnie;

modlitwa natomiast dociera do serca Najwyższego”.