XXXI Niedziela Zwykła – 2 listopad 2014.

Dziś – 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Myśli nasze i uczucia wczoraj, dziś krążą wokół wszystkich naszych drogich zmarłych. Nie ma ich pośród nas, odeszli, pozostawiając nieraz żal, smutek, pustkę. Polecajmy miłosierdziu Bożemu szczególnie tych, którzy znajdują się w czyśćcu, którzy czekają na oglądanie Boga twarzą w twarz.

Słowo Boże, którego dzisiaj słuchamy, niesie nam nadzieję, że wszyscy staniemy przed Bogiem, który zniszczy śmierć i obdarzy nas życiem. Tym życiem jest dla nas Chrystus, który wskazał nam pewną drogę, pokonał śmierć przez swe zmartwychwstanie i obdarza nas prawdą swego słowa. To On prowadzi nas do Ojca na wieczną ucztę radości, gdzie Bóg zdejmie zasłonę z naszych oczu, a śmierć będzie jedynie przejściem do lepszego życia.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca – dziś listopadowa adoracja Najśw. Sakramentu za zmarłych.

Zmianka różańcowa z modlitwą za naszych zmarłych z wypominkami  jednorazowymi o 15.30.

Na różaniec za zmarłych z wypominkami jednorazowymi zapraszamy również przez cały tydzień do 8.XI o 17.30. /także w poniedziałek /!!!!!!

Za naszych zmarłych ofiarujmy przez cały rok: Msze św., modlitwy, odpusty oraz nasze codzienne krzyże, cierpienia, przykrości i dobre uczynki.

We wtorek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

Próba scholi w środę o 16.30 – dzieci serdecznie zapraszamy.

W I czwartek – o 17.00„Godzina święta” – zapraszamy na chwilę adoracji. Po Mszy św. o godz. 18.00 – zebranie rady parafialnej i wszystkich, którzy pragną zaangażować się w życie parafii.

W I piątek – nabożeństwo do  Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy naszą młodzież – obowiązkowo przyjdą uczniowie gimnazjum z klas I, II, i III. Po Mszy św. wieczornej spotkanie lektorów.

Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną w I piątek o 16.30. Spowiedź od 16.00.

Odwiedziny chorych od godz. 8.15.

Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i dodatkowo w czwartek i w piątek od 17.15.

Wszystkich uzdolnionych – zapraszamy do chóru parafialnego – spotkania w piątek o 18.45.

W przyszłą niedzielę – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

„Bóg zapłać” za udział w  modlitwie różańcowej za naszych zmarłych. Bardzo dziękujemy za wszelką troskę o naszą świątynię i za każde dobro i poświęcenie dla parafii, za kwiaty, sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę na budowę ołtarza bocznego i posadzki. Niech dobry Bóg sam wynagradza.

Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji naszej parafii i za każdego ofiarodawcę i dobrodzieja i o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00.

Na ten refleksyjny czas listopadowy – życzymy wszystkim dużo Bożej otuchy i ducha chrześcijańskiej nadziei z myślą ks. Bosko:

„Nie upadajmy na duchu w niebezpieczeństwach i trudnościach,

módlmy się z ufnością, a Bóg da obiecaną pomoc temu, kto pracuje dla Jego sprawy”.